Навчально-виробнича практика

Date: 1 листопада 2019 о 19:42, Refreshed 12 грудня 2022 о 14:33

Ткач Н.В. завідувач навчально-виробничої практики

Виробнича практика у ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі» є складовою частиною навчального процесу і має за мету забезпечити рівень кваліфікації студентів у відповідності з вимогами сучасного виробництва, закріпити і поглибити знання, отримані студентами під час теоретичного навчання, формувати у студентів професійні вміння приймати самостійні рішення у певних виробничих умовах, оволодіти сучасними методами, формами організації, знаряддя праці в галузі їх майбутньої спеціальності.

Виробнича практика впливає на процес формування професійних і громадських якостей особливості майбутнього спеціаліста. Виховний вплив на студентів має і сама виробнича діяльність, і колектив підприємства, в результаті якого у студентів формується свідома виробнича дисципліна, працьовитість, колективізм, повага до традицій колективу підприємства, бережливість.

В процесі професійної підготовки увага  акцентується на:

• розвитку творчих здібностей практиканта;
  • його самостійності;
  • умінні ним приймати рішення;
  • розвитку його здатності працювати в колективі.

Практика студентів проводиться у відповідності з діючими Галузевими стандартами вищої освіти, „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України".

Виробниче навчання включає в себе такі розділи:

• навчальна практика;
  • технологічна;
  • переддипломна (професійна).

Завданням   навчальної  практики  є  ознайомлення   студентів  з специфікою майбутньої спеціальності, отримання певних професійних умінь і навичок із загально професійних та спеціальних дисциплін, оволодіння робітничою професією.

Практичне навчання проводиться на сучасних укомплектованих високо кваліфікованими фахівцями, оснащених новим торговельно-технологічним обладнанням і посудом, підприємствах різних форм власності, на яких створені усі умови правил охорони праці, виробничої санітарії та гігієни.

Бази практики відповідають вимогам програми. З базами практики (підприємствами, організаціями, установами будь-якої форми власності) коледж  завчасно укладає угоди. Тривалість дії угод погоджується договірними сторонами в основному  укладається   на один навчальний рік

Метою технологічної практики є ознайомлення студентів-практикантів безпосередньо на виробництвах, організаціях, установах з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок з робітничої професії та спеціальності, закріплення знань, отриманих при вивченні певного циклу теоретичних дисциплін та придбання певного практичного досвіду.

Переддипломна (професійна) практика є завершальним етапом навчання і проводиться з метою узагальнення і вдосконалення знань, практичних умінь та навичок на базі конкретного суб'єкта господарювання, оволодіння професійним досвідом та готовності майбутнього фахівця та самостійної трудової діяльності, збору матеріалів для курсової роботи.

Для  проходження  технологічної  та  переддипломної  практики студентам  надається можливість самостійно, за погодженням з адміністрацією коледжу, підбирати бази практики та  пропонувати її для використання. А також  студентам дозволяється під час проходження технологічної та переддипломної  практики  працевлаштуватися  на роботу  за спеціальністю

Проведення практичного навчання забезпечується  базами практики, що відповідають передбаченим вимогам.

План роботи завідувача навчально-виробничої практики 2022-2023

План роботи 2021-2022