Навчально-виробнича практика

Дата: 1 листопада 2019 о 19:42, Оновлено 28 лютого о 16:50

Ткач Н.В. завідувач навчально-виробничої практики

Практична підготовка - одна з форм організації освітнього процесу та обов’язкова складова освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосовування, оволодіння сучасними формами організації праці, обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності, ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.

Зміст та завдання практичної підготовки у Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі визначаються в програмах практик на підставі нормативного змісту підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульованого у термінах результатів навчання в стандартах фахової передвищої освіти та розробниками освітньо-професійної програми.

Практична підготовка впливає не лише на процес формування професійних, але й громадських якостей майбутнього спеціаліста. Виховний вплив на здобувачів освіти має і сама виробнича діяльність, і колектив підприємства, в результаті якого формується свідома виробнича дисципліна, працьовитість, повага до традицій колективу підприємства, бережливість.

В процесі відпрацювання практик увага  акцентується на:

• набутті та удосконаленні спеціальних компетентностей;

• розвитку творчих здібностей практиканта;

• його самостійності;

• умінні приймати рішення і нести відповідальність за них;

• розвитку комунікативних якостей, здатності працювати в колективі.

Нормативно-правовою базою практичної підготовки у Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі є Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти, Положення про організацію освітнього процесу у Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі.

Практична підготовка здобувачів фахової передвищої освіти з особливими освітніми потребами проводиться з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

Видами практичної підготовки є:

• навчальна практика;

• виробнича (технологічна) практика;

• переддипломна практика.

Перелік практик для кожної освітньо-професійної програми, їх послідовність, форми, тривалість і терміни проведення визначаються в навчальних планах.

Навчальна практика проводиться для завершення формування передбачених освітньо-професійною програмою компетентностей, ознайомлення з обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності.

Виробнича, переддипломна практики проводяться для отримання досвіду застосування набутих компетентностей, використання обладнання, пристроїв і технологій відповідно до спеціальності, оволодіння сучасними формами організації праці та ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності. Завданням переддипломної практики також є збирання фактичного матеріалу для виконання кваліфікаційної роботи (дипломного проєкту).

Зміст практик визначається програмами практик, які розробляються згідно з навчальним планом і затверджується відповідно до положення про організацію освітнього процесу в Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі.

Практична підготовка проводиться на сучасних укомплектованих кваліфікованими фахівцями, оснащених новим торговельно-технологічним обладнанням і посудом, підприємствах різних форм власності, на яких створені усі умови для набуття досвіду із дотриманням правил охорони праці, виробничої санітарії та гігієни.

Бази практики відповідають вимогам програми.

З базами практики (підприємствами, організаціями, установами будь-якої форми власності) коледж  завчасно укладає угоди. Тривалість дії угод погоджується договірними сторонами в основному  укладається   на один навчальний рік.

Вибір баз практики здійснює керівник закладу фахової передвищої освіти, виходячи з їх спроможності забезпечити досягнення мети та виконання основних завдань відповідних практик та освітньо-професійної програми в цілому, крім передбачених законодавством випадків.

Здобувачі фахової передвищої освіти з дозволу відповідальних циклових комісій можуть самостійно підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

Здобувачі фахової передвищої освіти можуть проходити практичну підготовку шляхом навчання на робочому місці в процесі трудової, незалежної професійної або підприємницької діяльності в порядку, визначеному положенням про організацію освітнього процесу в закладі фахової передвищої освіти.

Вибір бази практики за межами території України здійснюється за згодою засновника закладу фахової передвищої освіти, крім випадків, коли це передбачено в договорі (контракті), що укладається між закладом фахової передвищої освіти та фізичною або юридичною особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Під час проходження практики здобувачі фахової передвищої освіти та керівники практики від закладу освіти повністю підпорядковуються внутрішньому трудовому розпорядку бази практики.

2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Звіт роботи