Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Інформація для педагогів

Дата: 11 березня 2019 о 11:23, Оновлено 17 лютого 2021 о 14:16
Автор: admin 0. 1.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ,

ЯКЩО ЦЬКУВАННЯ В ГРУПІ УЖЕ ПОЧАЛОСЯ

Важливо оголосити студентам, як ви до цього ставитеся. Говоріть не про жертву, а про кривдників, фокусуйтеся на їх неприпустимих якостях. Наголосіть, що ви будете дуже засмучені, якщо дізнаєтеся, що у вашій групі є студенти, яким приємно когось ображати і мучити. Твердо акцентуйте, що така поведінка неприпустима, і ви в своїй групі цього терпіти не маєте наміру. Зазвичай цього буває достатньо, щоб кривдники принишкли (вони часто боязливі). На тлі затишшя можна приймати заходи по підвищенню статусу студента-жертви і знайти для нього комфортне місце у студентському колективі.

Перш за все поговоріть зі студентом, що постраждав та виступає у ролі жертви. Поясніть йому, що ви не зможете захищати його, якщо не будете твердо впевнені, що сам він не провокує булерів. Скажіть, що вам дуже важливо бути справедливим педагогом і нікого не карати марно; візьміть зі студента слово, що він не буде переходити до помсти, навіть якщо його дражнять. По-друге, підкажіть студенту, як краще поводитися, щоб булери швидше припинили третирування. Кривдники отримують задоволення не від самого процесу виголошення образливих слів, а від ефекту, якого досягають. Коли жертва плаче, сердиться, намагається заперечувати, тікає, вони відчувають свою владу над нею. Якщо ж колишня жертва відповідає сама весело і технічно, її перестають цькувати.

Поведінка дорослих (викладачів, практичного психолога, батьків) у спілкуванні з жертвами третирування має відповідати певним вимогам, оскільки від їхнього ставлення до проблеми та уміння контактувати зі студентом залежить вирішення ситуації. Дорослі, коли дитина повідомила, що вона є жертвою булінгу, мають говорити:

-Я вірю тобі. Це допоможе студентові зрозуміти, що ви готові допомогти йому вирішити цю проблему;

-Мені дуже шкода, що це відбулося з тобою. Студент відчуватиме, що ви намагаєтеся зрозуміти його почуття;

-У цьому немає твоєї провини. Студент зрозуміє, що він не самотній в подібній ситуації, що деяким його одноліткам також доводиться відчувати або спостерігати різні варіанти залякувань, цькувань та агресії протягом навчання. Головне на цьому етапі – спрямувати зусилля на подолання проблеми;

-Добре, що ти зумів сказати мені про це. Це впевнить студента в тому, що він правильно вчинив, звернувшись по допомогу та підтримку;

-Я люблю тебе і намагатимусь зробити так, щоб тобі більше не загрожувала небезпека. Це допоможе студентові відчути допомогу, захист та дасть надію на покращення ситуації.

РЕРЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ,

щоб уникнути ситуації

появи аутсайдера у студентському колективі

-З самого першого дня роботи з групою слід припиняти глузування над невдачами ровесників. Всі ми можемо помилятися, і кожен з нас має право на помилку.

-Уникати висміювання, перехвалювання, наклеювання ярликів та зайвого порівняння дітей, не допускати віддавання переваги деяким студентам, не підтримувати глузувань, насмішок на адресу певних осіб, суворо припиняти їх, розбір помилок необхідно робити не називаючи прізвищ або індивідуально.

-Підтримувати студентів, які стали жертвами.

-Якщо репутація студента якимось чином зіпсована, необхідно дати йому можливість показати себе у вигідному світлі, підтримати його досягнення.

-Заохочувати студента приймати участь у загальних заходах.

-Непопулярних студентів дуже травмує ситуація, коли при розподілі на пари їх ніхто не обирає; якщо команда програє також можуть звинуватити цього студента; треба продумувати вибір командних ігор та заходів.

-Планомірно працювати з родинами, обов’язково цікавитися у батьків про проблеми студента (заїкання, енурез, інші хвороби).

-Підтримувати у студентів адекватну самооцінку.

-Контролювати ситуації виникнення цькування та невідкладно реагувати на них.

У разі виявлення булінгу - невідкладно поговорити з переслідувачами та з’ясувати, чому вони обрали жертву, звернути увагу на почуття жертви.

-Вчити студентів бути толерантними до одногрупників, вміти допомагати та підтримувати один одного у скрутних ситуаціях, вміти регулювати власну поведінку, не піддаватися на провокацію, вміти сказати «ні», не терпіти знущань, не соромитись привернути увагу до себе та своїх проблем, звертатись по допомогу до дорослих.

-Акцентувати увагу студентів на дотриманні Правил внутрішнього розпорядку коледжу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.