Project news
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Новини

Студентське самоврядування

Date: 1 грудня 2018 о 23:20, Refreshed 16 грудня 2022 о 11:32
Author: admin 0. 1.

СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ КОЛЕДЖУ

На сучасному етапі значного поширення і розвитку в Україні в навчальних закладах різного рівня акредитації набув новий тип організації студентської молоді - студентське самоврядування.

Незважаючи на те, що студентське самоврядування українського варіанту має досить недовгу історію, багато органів студентського самоврядування вже встигли стати потужною ланкою виховного процесу у вищих навчальних закладах. Нині відбувається активне утвердження демократичних засад в усіх сферах суспільства і як наслідок, розвиток студентського самоврядування стає невід’ємною частиною демократизації освіти.

Метою діяльності органів студентського самоврядування передусім є створення умов самореалізації молодих людей в інтересах особистості, суспільства і держави. Працюючи в органах студентського самоврядування молодь здобуває навики управлінської та організаторської роботи, вчиться вирішувати власні проблеми своїми силами, захищає свої права та неодмінно набуває активної життєвої позиції, що є невід’ємною складовою виховання свідомого громадянина.

У Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі органом студентського самоврядування є Студентська рада коледжу та академічних груп. Вони тісно взаємодіють між собою і самостійно вирішують питання, що належать до їхньої компетенції, зокрема ті, що стосуються внутрішнього управління. Тільки у тісному взаємозв’язку між цими органами, робота, що ними проводиться, є ефективною та приносить результати.

До органів студентського самоврядування обираються найактивніші студенти коледжу.

Студентська рада Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі працює виключно згідно Положення про студентське самоврядування.

СКЛАД СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ

Голова Студентської ради

Віталія Шафранська

очолює Студентську раду та керує всією діяльністю, організовує роботу; несе відповідальність за результати роботи перед різними інстанціями.

Заступниця голови Студентської ради

Соломія Калінгер

Голови студентських рад груп - проміжна ланка, яка безпосередньо забезпечує зв’язок між студентською громадою і Студентською радою.

Секретар Студентської ради

Едуард Ковальов

займається документацією, що стосується роботи Студентської ради.

НАПРЯМКИ РОБОТИ

СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ПО СЕКТОРАХ

При Студентській раді працюють сектори за такими напрямами роботи: навчально-науковий, культурно-масовий, спортивно-оздоровчий, трудовий та інформаційний.

До складу секторів входять представники від кожного відділення, які обираються на засіданні студентських рад у групах. Склад сектору затверджується на засіданні сектору на один навчальний рік. Керівництво сектору здійснює його голова. Кандидатура голови обирається та затверджується на засіданні Студентської ради.

Навчально –науковий сектор:

-забезпечення вирішення на рівні керівництва коледжу навчальних питань конфліктного характеру між студентами та викладачами;

-збір інформації щодо проблем у навчальному процесі, якості проведення занять;

-забезпечення контролю за відвідуванням занять студентами та надання заступнику директора з навчально-методичної роботи, завідувачам відділень інформації щодо дотримання студентами та викладачами навчальної дисципліни;

-внесення пропозицій до керівництва коледжу щодо підвищення ефективності навчального процесу, вдосконалення розкладу занять;

-ініціювання та допомога в організації студентських наукових конференцій;

-організація роботи студентського наукового товариства та клубів;

-поширення інформації про студентські наукові конференції та проведення заходів по залученню студентів до участі в наукових гуртках та конференціях як в коледжі, так і за його межами.

Голова сектору

Едуард Ковальов

Трудовий сектор:

-проведення аналізу і надання пропозицій керівництву коледжу щодо покращення соціально-побутових умов студентів коледжу (харчування, медичне обслуговування, матеріальні допомоги, стан та температурний режим аудиторій, допоміжних приміщень тощо);

-проведення заходів щодо залучення студентів до господарської роботи по благоустрою коледжу;

-сприяння розвитку волонтерського руху;

-співпраця з директором коледжу, завідувачами відділення в організації практик та працевлаштування студентів;

-співпраця з профспілкою коледжу з метою вирішення соціальних питань студентів;

-сприяння збереженню матеріально-технічної бази коледжу у належному стані;

-контроль за станом зелених насаджень на території коледжу та за чистотою як в навчальному приміщенні, так і на території навчального закладу.

Голова сектору

Калінгер Соломія

Спортивно-оздоровчий сектор:

-формування у молоді стійкого інтересу до регулярних занять фізичною культурою та спортом, здорового способу життя, підвищення рівня освіти у цій галузі;

-організація і проведення заходів по пропаганді та поширенню здорового способу життя;

-внесення своїх пропозицій щодо розвитку гуртків та секцій з метою залучення студентів до активного спортивного життя;

-співпраця з викладачами фізичного виховання, спортивним клубом та заступником директора з навчально-виховної роботи у створенні клубів та груп підтримки коледжських спортивних команд.

Голова сектору

Андрій Горішний

Інформаційний сектор:

-поширення інформації про функціонування студентського самоврядування у коледжі;

-ініціювання та проведення із залученням спеціалістів досліджень у студентському середовищі;

-співпраця з редакціями газет та надання матеріалів про студентське життя та проблеми;

-виховання інформаційної культури студентів;

-організація своєчасного виходу привітань зі святами;

-своєчасне оформлення оголошень щодо проведення конференцій, семінарів, тренінгів та інших заходів в коледжі;

-оформлення кутків студентського самоврядування.

Голова сектору

Олег Лесьний

 

Культурно-масовий сектор:

-забезпечення виховання духовності та культури студентів, зростання в студентської молоді соціальної активності, підвищення рівня освіти у цій галузі;

-внесення пропозицій та проведення заходів з метою заохочення студентів до участі у культурно-масовій та виховній роботі;

ініціювання та проведення загальноколеджних заходів культурно-масового характеру;

-вивчення потреб та побажань студентів щодо тематики проведення культурно-масових заходів (концерти, вечори, дискотеки, походи тощо);

-надання пропозицій керівництву коледжу щодо створення, скасування або зміни напрямків діяльності гуртків чи клубів у коледжі;

-співпраця з іншими громадськими молодіжними організаціями та об’єднаннями України у сфері культурно-масової роботи.

Голова сектору

Владислава Кусяк

Редакційна колегія:

-організація і проведення виставок, конкурсів стінгазет, малюнків, графіки та листівок;

-створення вітальних стінних газет.

Голова сектору

Анна Кучімова

 

Національно-патріотичний сектор

Оскільки, патріотизм є невід’ємною складовою сучасного лідера, то діяльність Студентської Ради коледжу включає проведення ряду заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання, плануванням та організацією яких займається національно-патріотичний комітет:

-організація благодійних ярмарків (збір коштів для придбання медикаментів та продуктів харчування для воїнів ООС, для допомоги сім’ям загиблих воїнів АТО та ООС), акцій милосердя (збір коштів для допомоги ветеранам війн та малозабезпеченим сім’ям, у тому числі сім’ям, переселеним із зони АТО);

-тісна співпраця з Тернопільським логістичним центром допомоги бійцям АТО;

-участь в організації та проведенні заходів до вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні та політичних репресій, заходів пам’яті Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО; заходів до Дня захисника Вітчизни, зокрема: військово-спортивного турніру «Щит Вітчизни – Нащадки Перемоги»;

-популяризація серед студентів коледжу загальноміських заходів з нагоди річниці Акту Злуки та Дня Соборності України та інші.

Голова комітету

Діана Бучинська

Волонтерський загін «Добротворці»
Члени Студентської ради здійснюють благодійну діяльність: опікуються обласним спеціалізованим комунальним дитячим будинком «Малятко» та обласним навчально-реабілітаційним центром.
Щороку проводяться благочинні акції «Милосердя» (до Дня Святого Миколая, до Великодніх Свят), що передбачають придбання подарунків.
З 2014 року студентська рада тісно співпрацює з Тернопільським логістичним центром допомоги бійцям АТО/ООС. Щороку волонтери організовують благочинні акції «Прийми тепло наших долонь, воїне!». Різдвяні гостинці та Великодні кошики вже традиційно готують студенти та викладачі коледжу.
Не залишають без уваги волонтери малозабезпечені сім’ї переселенців із зони бойових дій на Сході та сім’ї загиблих воїнів АТО/ООС.
З року в рік кількість бажаючих займатися волонтерством та брати участь в благодійних проєктах постійно збільшується!.

Голова сектору

КАТЕРИНА РОМАН

Серед активних членів волонтерського загону Солтис Олександр, Брега Ірина, Романюк Вадим, Турчин Леся, Явний Володимир, Брегін Дмитро-Тарас, Кучімова Анна, Ільків Діана.

План роботи Студентської ради містить у собі ряд заходів, спрямованих на вирішення питань освіти та життєдіяльності студентів під час навчання у коледжі.

Колективом Ради ведеться посилена робота у профорієнтаційному напрямку. З ініціативи профспілкового комітету студентів коледжу та підтримки Студентської ради студентська спільнота бере активну участь у ярмарках вакансій, що організовує міський центр зайнятості.

Заслуговує на увагу участь студентських лідерів у проведенні спільно з тренерами ГО «Відродження нації» акцій «Разом проти торгівлі людьми», «16 днів проти насильства», «Булінгу НІ!», «Плануй майбутнє разом».

Діяльність студентського самоврядування має вже конкретні результати. Змінилися взаємовідносини між студентами і викладачами. Студенти вільно висловлюються про роботу своєї групи, викладачів, коледжу, відстоювати свою позицію перед адміністрацією про недоліки в навчально-методичній та навчально-виховній роботі, беруть участь в управлінні навчальним закладом, самостійно планують і організовують проведення культурно-виховної роботи, беруть участь у вирішенні побутових проблем.

У перспективі – створення студентського видавництва «Студентський меридіан», що буде випускати студентську газету, формувати банк методичних публікацій та розробок, спрямованих на узагальнення досвіду роботи органів студентського самоврядування інших навчальних закладів.

Відповідно до чинного законодавства голова Студентської ради та 6 представників органів студентського самоврядування коледжу постійно приймають участь у засіданнях Педагогічної ради коледжу.

Характерною особливістю роботи Студентської ради коледжу є активізація зовнішньої діяльності Студентської ради. Члени Ради беруть участь у заходах, що відбуваються на обласному рівні. Сприяє цьому підтримка розвитку студентського самоврядування з боку Міністерства освіти і науки України. Також, налагоджені зв’язки, направлені на співпрацю з громадськими організаціями міста, з метою розробки та втілення спільних проєктів.

Для потреб Студентської ради коледжу та профспілкового комітету студентів коледжу виділений окремий кабінет, обладнаний сучасною оргтехнікою, меблями, доступом до мережі Інтернет.

 

ДОРОГИЙ СТУДЕНТЕ!

Участь у діяльності органів студентського самоврядування – це чудова нагода здобути навички в громадському житті,

реалізуватися у цікавих для себе заходах,

здобути досвід у спілкуванні,

випробувати себе як лідера та керівника.

                                                                                        

Ти можеш стати частиною великої та креативної сім’ї

студентського самоврядування у коледжі.

ОСС – це саме те, що тобі потрібно!

Приходь і реалізовуй себе у творчості чи організаторській діяльності!

Comments:
Only authorized users can leave comments.