Товарознавче відділення (2021)

Завідувач товарознавчим відділенням

Гарасим Людмила Георгіївна

викладач вищої категорії, викладач-методист

Очолює відділення з 2007 р.

Секретар відділення Лях Галина Дмитрівна

Навчаємо таких спеціальностей:

075 Маркетинг

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Товарознавче відділення здійснює підготовку молодших спеціалістів за новітнімии освітніми програмами, за держзамовленням та за кошти юридичних і фізичних осіб з якими укладені договори.

Діяльність відділення спрямована на розвиток та засвоєння компетентностей, необхідних для працевлаштування у сфері підприємництва, торгівлі, галузях виробництва споживчих товарів та маркетингу.

Навчаючись у коледжі, студенти відкривають для себе безліч можливостей для роботи та самореалізації. Адже ми навчаємо не лише певного фаху, ми вчимо бути успішними в тому, чим ви будете займатися. Спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» дає широкі можливості в заснуванні власної справи за будь-яким видом економічної діяльності, дозволить стати універсальним фахівцем, який зможе знайти достойну роботу з високою заробітною платою в більшості сфер, які сьогодні існують і розвиваються.

Студенти вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельної та біржової діяльності, логістики, товарознавства. Випускники отримують теоретичні знання та практичні навички для організації та ефективного провадження власної справи і бізнес-проектів. Особливий акцент у процесі вивчення дисциплін поставлено на формування знань у сфері організації підприємницької діяльності з питань: розроблення та використання нових підходів до управління розвитком власного бізнесу; забезпечення ефективності бізнесу на основі використання інновацій; аналізу товарних ринків і конкурентоспроможності продукції різних виробників; роботи з постачальниками; формування товарного асортименту; здійснення логістичних операцій та організації товаропросування; управління товарними запасами; інформаційного та рекламного забезпечення підприємницької діяльності.

Сьогодні маркетинг став ключовим елементом будь-якого бізнесу.  Фахівці  спеціальності 075 Маркетинг підготовлені для професійної діяльності на всіх видах підприємств, торгівельних та виробничих організацій. Маркетологи допомагають компаніям надати відповіді на найскладніші проблеми та питання, пов'язані з веденням бізнесу: яку ціну встановити на товар; як правильно розмістити товари на полицях магазину; як правильно розробити рекламну компанію; які товари та види товарів виробляти; через які магазини або мережі магазинів реалізовувати вироблені товари та багато інших питань, правильні відповіді, які визначають успіх бізнесу.

Маркетолог - це фахівець з вивчення смаків покупців і просування товару. Він досліджує, яка продукція матиме великий попит у покупців і чому, оцінює ринок конкретних товарів і послуг, займається рекламною діяльністю, організовує акції для стимулювання продажу продукції; проводить ретельний моніторинг галузі, робить прогнози та розробляє рекомендації для вдосконалення діяльності підприємства.

Маркетологи потрібні будь-якій фірмі, зацікавленій в просуванні та збуті своєї продукції або послуги. Відділи маркетингу є в торговельних фірмах, виробничих підприємствах, банках, PR-агентствах, інвестиційних та страхових компаніях, підприємствах харчування, туристичних фірмах та агенціях. Маркетологи затребувані спеціалісти в рекламних та консалтингових компаніях з проведення маркетингових досліджень.

Під час навчання студенти вивчають комплекс дисципліни з питань маркетингу, розроблення  товару,  логістики, організації закупівлі і продажу, економіки та фінансів, ринкових досліджень,  комунікаційної діяльності,  ціноутворення,  електронної комерції,  інформаційних систем і технології в маркетинговій діяльності.

НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ

Навчальний план спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" 9 кл;
Навчальний план спеціальності 076 "Підприємнитцтво, торгівля та біржова діяльність" 11 кл.

ДИСЦИПЛІНИ ЗА ВИБОРОМ СТУДЕНТА

(для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" галузі знань 07 Управління та адміністрування, спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність)

Естетика товарів та дизайн
Торговельна реклама