НАВЧАННЯ МАЙСТРІВ КУІЛАНРНИХ ХАБІВ ЗА УЧАСТЮ АГЕНТІВ ЗМІН
На базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Бориспільський професійний ліцей» з 19 по 23 серпня відбулися навчання для майстрів виробничого навчання – тренерів центрів підвищення кваліфікації кухарів, відомих як кулінарні хаби. Однією з тренерів стала Ольга Мучинська, завідувачка навчально-виробничої практики Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі.
Навчання було організовано в рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE та за підтримки громадських організацій «Асоціація громадського харчування» та «Cult Food». Понад 50 викладачів з усіх областей України взяли участь у практичних тренінгах, які мали на меті змінити підхід до організації шкільного харчування в громадах. Вони перенавчатимуть працівників шкільних їдалень та передаватимуть отримані знання іншим майстрам виробничого навчання, які навчатимуть у кулінарних хабах професійно-технічних закладів своїх областей.
Цей важливий проєкт, що реалізується каскадним методом, охопить понад 200 майстрів, які зможуть викладати у 20 кулінарних хабах по всій Україні, готуючи кухарів для шкільних їдалень та інших харчових блоків. Це не лише підвищить якість шкільного харчування, але й допоможе популяризувати професію кухаря серед молоді.
Практичне офлайн-навчання є ключовим етапом курсу для майстрів виробничого навчання, які спеціалізуються на підготовці кухарів для шкільних їдалень. Із 286 майстрів, які раніше пройшли онлайн-курси підвищення кваліфікації, 52 найкращих були відібрані для участі в практичних тренінгах.
Проєкт є частиною Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, підтримуваної Міністерством освіти і науки України та Національною асоціацією громадського харчування.
Завдяки спільним зусиллям учасників проєкту, кухарі шкільних їдалень отримають нові знання та навички, що позитивно вплине на якість харчування школярів, а також сприятиме розвитку професійних компетенцій майбутніх кухарів.
Пишаємось завідувачкою навчально-виробничої практики Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі Ольгою Мучинською, яка стала агентом змін у цій важливій ініціативі!
Завідувачка технологічного відділення Ірина Пиріг