Відділення готельно-ресторанного бізнесу (2021)

Дата: 21 січня 2019 о 13:34, Оновлено 1 грудня 2022 о 12:59

Спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа

забезпечує професійні компетенції створення і функціонування ресторану і  готелю  та його видів за професійним призначенням.

Яворська Г.Я завідувач відділення

Стець О.О. секретар

Готельно-ресторанний бізнес є галуззю з високим рівнем конкуренції, що має за мету максимально задовольнити потреби споживачів, забезпечити високий рівень комфорту, створити особливу атмосферу, забезпечити приємним відпочинком, залишити незабутні враження. На підприємстві гостинності все повинно бути гармонійним – від назви до дизайну. Тільки так можна створити цілісний образ закладу і дати відчути гостю, що він потрапив в особливий світ. Як саме створюється ця ілюзія, знає лише фахівець сфери обслуговування, який є не лише творцем і митцем, а й головним менеджером, фінансистом і бухгалтером, інженером, будівельником і маркетологом, відчуває необхідність у постійному професійному зростанні, забезпечує високу якість послуг відповідно до потреб та уподобань гостей. Саме таких фахівців готують на відділенні готельно-ресторанного бізнесу ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі».

Навчання здійснюється в кабінетах та лабораторіях, оснащених сучасними засобами навчання. До послуг студентів лабораторії з технології виробництва кулінарної та кондитерської продукції, обслуговування та барної справи, готельного обслуговування, 5 комп’ютерних лабораторій, читальна, актова та спортивна зали, їдальня, медпункт.

У процесі навчання студенти проходять практику у закладах ресторанного та готельного господарства міста Тернополя та області: готельно-ресторанний комплекс «Версаль», ресторан «Рандеву», готельно-ресторанний комплекс «Geneva», ресторан «PROSPECT», ТРЦ «Подоляни» тощо.

Фахівці з готельно-ресторанної справи повинні володіти неабиякими здібностями спілкування з клієнтами, бути креативними, володіти етикетом, високим рівнем культури, бути комунікабельними та дисциплінованими. Чим вищі культура та якість обслуговування відвідувачів, тим вищий імідж готелю й ресторану і тим привабливіші вони для клієнтів, адже гарне обслуговування допомагає забути про ціну. Посади, які можуть обіймати випускники:

• адміністратор залу ЗРГ;
  • адміністратор готелю;
  • метрдотель;
  • фахівець з ресторанної справи;
  • майстер ресторанного обслуговування;
  • фахівець із готельного обслуговування;
  • керуючий закладом ресторанного обслуговування;
  • керуючий закладом готельного обслуговування.

181 Харчові технології, спеціалізація «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».

Хлібопекарська та кондитерська галузь сьогодні в цілому, як ніколи вимагає змін: впроваджуються нові технології, вводиться нове обладнання, посилюється контроль за якістю сировини. Фахівці даного напряму – це люди, які свій професіоналізм та творчість втілюють у хлібопекарських та кондитерських виробах. Сьогодні професія технолога харчових виробництв є однією з найбільш затребуваних на ринку праці.

В процесі навчання студенти  цієї спеціальності вивчають класичні та інноваційні технології виробництва хліба, хлібобулочних і макаронних виробів, цукристих та борошняних кондитерських виробів, харчових концентратів. Під час проходження практики на сучасних підприємствах міста Тернополя та області студенти мають змогу стежити за прогресом нових технологічних тенденцій та проявляти свої професійні та творчі навички.

Молодші спеціалісти повинні мати тонкі смакові відчуття, вміло поєднувати різні продукти для забезпечення якості готових виробів та напівфабрикатів, творчо мислити і постійно працювати над розробкою та впровадженням нових рецептів; організовувати і вести технологічний процес виробництва хлібопекарських, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів; самостійно приймати рішення та забезпечувати випуск доброякісної продукції.

Технік-технолог із виробництва хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів може працювати на посадах:

• майстер цеху;
  • майстер-пекар;
  • майстер-кондитер;
  • начальник зміни;
  • контролер харчової продукції, лаборант;
  • майстер виробничого навчання.

Коледж тісно співпрацює з такими вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації, де випускники мають право підвищувати свій професійний рівень:

• Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, факультет економіки та менеджменту;
  • Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, інженерно-педагогічний факультет (спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа);
  • Тернопільський національний економічний університет, навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій (спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа);
  • Львівський торговельно-економічний університет, факультет товарознавства, управління та сфери обслуговування;
  • Київський національний університет харчових технологій;
  • Київський торгово-економічний університет, тощо.

2. РОБОТА ВІДДІЛЕННЯ

2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК