Алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога»

Дата: 29 травня 2023 о 16:19, Оновлено 29 травня 2023 о 16:22

Щоб почути сигнал «Повітряна тривога»:

Підписатися на офіційні джерела інформації:

Офіційний сайт Тернопільської  обласної військової адміністрації https://oda.te.gov.ua/news/alhorytm-dii-naselennia-pid-chas-syhnalu-povitriana-tryvoha

Встановити на телефоні застосунок «Повітряна тривога». Як це зробити, читайте тут:

Компанія Ajax Systems (https://www.facebook.com/ajax.systems.ua) разом із stfalcon.com (https://www.facebook.com/stfalconcom) та за підтримки Мінцифри випустила застосунок «Повітряна тривога».

• Застосунок вже доступний у Google Play Market та AppStore.

• Не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію

• Надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона.

Щоб отримувати сповіщення:

1. Встановіть застосунок через Google Play Market або AppStore.

2. Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження.

3. Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення.

4. Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог.

Бережіть себе та рідних!

Для ios https://apps.apple.com/.../%D0%BF%D0%BE%D0.../id1611955391

Для android https://play.google.com/store/apps/details...

Сигнал передається також через систему оповіщення, регіональне радіо та телебачення.

У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах.

Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:

1.Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги.

2.За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.

3.Швидко одягнутися.

4.Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).

5.Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Якщо почули сирени, перебуваючи за межами дому:

1.Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, діяти за вказівками керівництва.

2.Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого.

Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах. Чому? – читайте тут:

Що таке «повітряна тривога»?

Повітряна тривога – це загроза удару з повітря. З території Білорусі російські балістичні або крилаті ракети випускають в конкретне місце десь в Україні уздовж кордону. Найчастіше по аеропортах чи по інших наперед визначених стратегічних об‘єктах.

Наша протиповітряна оборона фіксує запуск ракет і їх траєкторію, але не кінцеву точку призначення. Тобто вона може летіти над містом чи областю кудись далі. Але військові і регіональна влада зобов’язані повідомити цивільне населення про потенційну небезпеку із повітря ті території, над якими потенційно може пролетіти ракета. Звідси і оголошення «повітряної тривоги».

Наші системи ППО більшість загроз перехоплюють. Та з різних причин - не всі.

Ворог почав навмисно руйнувати і цивільну інфраструктуру. Аби посіяти паніку та сумнів.

З такої логіки, ймовірність що ракету запрограмували, до прикладу, в якийсь житловий будинок, школу, пологовий у Тернополі чи на Тернопіллі - існує.

Водночас, багато стратегічних і інфраструктурних об’єктів, ушкодження яких може посприяти жаданій окупантом дестабілізації на нашій території, знаходяться поруч із житловими будинками. І це також велика загроза для безпеки їх мешканців.

Крім того, коли ППО вражає ворожу ракету, її уламки потенційно можуть потрапити на будинки. Заподіяти руйнування.

Зараз багато чути, що «втомилися ховатися під час повітряної тривоги».

А хто може гарантувати, що триста сорокова «повітряна тривога» не виявиться реальною? Що саме ця повітряна атака не буде адресована у згаданий Тернопіль, не омине ППО і не досягне своєї злочестивої цілі?

Врешті-решт, хто може гарантувати, що путін і його генерали не дадуть завдання бомбити житлові квартали?

Мораль історії: за найменшої можливості під час оголошеної «повітряної тривоги» завжди є сенс спускатись в підвал чи найближче укриття.

Недоспати. Недоїсти. Але. Краще бути сонним і голодним, проте живим і здоровим. Не просто так кажуть: береженого Бог береже.

Це не страшилка. Це нагадування про те, що за вікном – війна.

У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко.

Після завершення небезпеки штаб дає команду про відміну повітряної тривоги, після неї можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.

Бережіть себе! Разом переможемо!