Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Стопсуїцид

Дата: 8 квітня 2021 о 05:53, Оновлено 1 грудня 2022 о 13:05
Автор: admin 0. 1.
ДІЄВА ДОПОМОГА ТА СПОСОБИ
МОЖЛИВОГО РЕАГУВАННЯ
Важко дати пораду, підтримати, коли підліток відгородився від усього світу, знервований та озлоблений. І все ж слід спробувати допомогти таким підліткам усвідомити, що коли почуваєшся пригніченим або стурбованим, краще не страждати наодинці, а поділитися своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Розмова допомагає знизити емоційне напруження і поглянути на проблеми з іншого боку.
Перше, що слід робити, якщо загроза суїциду стає явною, - це допомогти подолати думки про самогубство як прийнятий спосіб виходу з важкого становища.
ВІДПОВІДНО ДО ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ОСОБИСТОСТІ
ТА ЗОВНІШНІХ ОБСТАВИН
МОЖНА ВИКОРИСТАТИ ТАКІ АРГУМЕНТИ
  1. Вчинити самогубство – все одно, що лікувати застуду ядерною бомбою. Це безглузда, нікому не потрібна жертва. Після неї залишаються невтішні друзі і родичі.
  1. Навіть якщо зараз здається, що думки про самогубство ніколи не залишать тебе, знай, що на світі є люди, які відчували такий самий душевний біль. Із власного досвіду вони можуть запевнити, що все зміниться на краще, і скрутна ситуація обов’язково мине, ти її подолаєш тим чи іншим шляхом. Поміркуй, хто з твого оточення зможе допомогти тобі пережити цю важку смугу життя.
  1. Звісно, нелегко розкрити комусь, що в тебе на душі. Але коли на карту поставлене життя, невже не можна спробувати? Адже тобі просто необхідно жити далі. Це твоє життя. Чи всі ресурси і резерви ти задіяв, аби його врятувати? Ти з повним правом можеш розраховувати на допомогу, зважаючи на те, що твоє життя цінне не тільки для тебе, але й для інших.
ВАРІАНТИ ПОРАД І ПРОПОЗИЦІЙ
ДЛЯ ТИХ,
ХТО ПОТЕРПАЄ ВІД СУЇЦИДАЛЬНИХ ДУМОК
1.Втративши життя, нічого не вирішиш. Спробуй абстрагуватись від негараздів і подумки перенестись у майбутнє. Може, вдасться побачити для себе причину жити далі або з’явиться бажання якось пережити важкий етап, перетерпіти його заради щасливого майбутнього.
2.Дієвий спосіб боротися з тугою – ставити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.
3.У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам, як наодинці, так і у присутності інших людей. У цьому немає нічого страшного. З одного боку – спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з другого – цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття і бажання зарадити твоєму горю.
4.Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти, як врятувати тебе від подальшої біди.
5.У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокоїтись, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя і болю. Буде корисно заздалегідь домовитись про екстрений зв’язок на випадок повернення думок про самогубство.
6.Поширеною помилкою є очікування, що інші самі здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людини не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати все у собі – те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.
7.У виникненні або посиленні пригніченого стану нерідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших.
Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.
8.Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуваєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитись на щось інше, зайнятися якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги, яке зазвичай зникає, коли загострюється депресія.
9.Корисно також займатися тим, що тішить тебе. Походи по магазинах і зроби самому собі або комусь із близьких та друзів приємний подарунок, пограй, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книжку, порозгадуй кросворди, помалюй, щось відремонтуй удома, покатайся на велосипеді тощо.
10.Настрій помітно покращиться, якщо їздити кудись ненадовго з якоюсь практичною метою.
11.Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим – тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль, спонукає абстрагуватись від власних проблем і налаштуватись на конструктивні рішення.
12.Чимало фахівців сходиться на тому, що у критичному стані допомагає релігія. Навіть якщо серед твого близького оточення ти не знайдеш людину, гідну твоєї довіри, ти завжди можеш звернутись у щирій молитвеній розмові до люблячого Небесного Батька, який ніколи не зрадить і повсякчас напоготові вислухати тебе, виявити до тебе доброту та повагу.
13.У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків та алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.
14.Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога, психотерапевта, навіть психіатра. Сьогодні існують служби анонімної допомоги людям у кризових моментах життя. Про них можна дізнатися за телефонами довіри.
Вихід є завжди!!!
Навіть тоді, коли ти його не бачиш!!!
8 ПРАВИЛ ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ

1.Посміхайтеся!
Якщо ви хочете жити в мирі та радості, починайте кожен день з усмішки. Цього достатньо, щоб налаштуватися на позитивну хвилю.
2.Перестаньте поглинати негатив.
Дуже часто ми дозволяємо злим словами, моторошним образам і дратівливим звукам втручатися в наш розум, приносити смуток, страх і тривогу. Поставтеся уважніше до того, що ви впускаєте в себе із зовнішнього світу. Навіщо дивитися бойовики і жахи, якщо вони руйнують вашу психіку?
Звичайно, мова не тільки про телебачення. Навколо так багато спокус і пасток, яких варто було б остерігатися! Просто будьте перебірливими. Ви повинні усвідомлювати, що шкодить вашій нервовій системі, розуму і серцю, а що приносить користь.
3 Концентруйтеся на поточний момент.
Під час обіду намагайтеся розкуштувати кожен шматочок їжі, а не ковтайте поспіхом. Спілкуючись, повністю зосередьтеся на розмові, а не витайте в хмарах. Прогулюючись по парку, уважно спостерігайте за всім, що вас оточує, і насолоджуйтеся відчуттями, а не роздумуйте про свої проблеми.
Якщо ви все робите на автопілоті, то життя проходить без вашої участі. Вчіться бути присутнім тут і зараз. І тоді навіть такі прості дії, як миття посуду або чищення зубів, почнуть приносити вам радість.
4.Практикуйте безцільність.
Сучасні люди дуже цілеспрямовані. Ми точно знаємо, куди йдемо, і рухаємося в потрібному напрямку. Інколи це необхідно, але часто по шляху ми забуваємо радіти життю.
Спробуйте хоча б іноді викидати з голови всі цілі і нікуди не поспішати. Посидьте просто так, нічим не займаючись. Помедитуйте. Ми постійно кудись поспішаємо. Але час від часу необхідно зупинятися.
5.Шукайте радість всередині себе.
Ми свято віримо, що знайдемо радість і безтурботність, коли досягнемо успіху або вирішимо поточні проблеми. Але насправді ніякі зовнішні умови не мають значення, адже джерело щастя знаходиться всередині нас. 
Чіпляючись за надію на майбутнє, ви втрачаєте можливість знайти щастя сьогодні. Не треба чекати. Перенаправте енергію на те, щоб краще усвідомити себе і своє сьогодні.
Посміхніться, розслабтеся, зробіть кілька глибоких вдихів, відчуйте пульсацію життя в своєму тілі. Навчіться помічати і смакувати маленькі моменти радості – коли виходите на прогулянку, приймаєте ванну, граєте зі своїм вихованцем. Почніть культивувати в собі любов, доброту, подяку і співчуття – з цих почуттів народжується справжнє, чисте щастя.
6.Проявляйте розуміння.
Якщо ви посадили салат, а він погано росте, то ви не звинувачуєте його і не дратуєтеся. Ви намагаєтеся знайти причини і думаєте, як йому допомогти. Можливо, потрібні добрива, полив або захист від сонця. Однак якщо у нас виникають проблеми з друзями або родичами, ми звинувачуємо саме їх. Варто навчитися піклуватися – і з ними все буде добре, як з салатом.
З звинувачень ніколи нічого доброго не виходить, так само як зі спроб переконати людину за допомогою суперечок і докорів. Цим можна лише зіпсувати стосунки. Тільки розуміння і любов здатні змінити ситуацію на краще.
Ми повинні усвідомлювати, що у того, хто викликав наш гнів, були причини вчинити так, як він вчинив. Наприклад, якщо хтось лає нас, можливо, начальник напередодні говорив з ним в тому ж тоні – або колись в дитинстві на нього підвищував голос батько-алкоголік. Розуміючи це, ми починаємо звільнятися від негативу в собі і відчувати співчуття до оточуючих.
7.Полюбіть усамітнення.
Дехто вважає, що радість можна відчувати тільки в оточенні людей, з якими можна розмовляти, сміятися і розважатися. Але це не так. Навпаки, якщо ви будете весь час перебувати в компанії, то відчуєте емоційне виснаження. Натомість залишаючись наодинці з собою, ми водимо в порядок свої думки і почуття.
Саме тому так важливо щодня приділяти якийсь час тому, щоб побути в тиші і самоті. Це наповнить вас силами і допоможе глибоко зазирнути всередину себе.
8.Думайте про хороше.
Люди часто запитують: "Що не так?" І цим лише підсилюють своє невдоволення. Думаючи про негативні сторони життя або про те, чого нам не вистачає, ми поливаємо насіння страждань, гніву і зневіри.
Ми стали б набагато щасливішим, якби навчилися питати: "Що так?"
Подумайте про все хороше, що у вас є. Якщо з вами не сталося нічого поганого – це теж привід для радості. У вас не болить голова? Ви сьогодні ні з ким не посварилися? Вам не доводиться голодувати і ночувати на вулиці?
ВИ
ЩАСЛИВА ЛЮДИНА.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.