Результатом сучасної освіти «повинне бути становлення людини, здатної до співпереживання, готової до вільного гуманістично орієнтованого вибору, індивідуального інтелектуального зусилля і самостійної, компетентної і відповідальної дії в політичному, економічному, професійному і культурному житті, яка поважає себе й інших, терпима до представників інших культур і національностей, незалежна в думках і відкрита для іншого погляду й несподіваної думки».
В українському суспільстві найактуальнішим залишається питання про конкурентоспроможність спеціалістів в умовах ринкової економіки, стрімких технологічних змін, глобалізації суспільства. Успішне вирішення даних питань безпосередньо залежить від працівників освітньої сфери, бо саме від професійної компетентності педагога залежить формування конкурентоздатності, ключових компетентностей студентів, їх спроможності увійти у світовий глобальний простір. Саме тому на сучасному етапі модернізації системи освіти й виховання в Україні особливої гостроти й актуальності набувають питання підвищення й розвитку професійної компетентності педагогів навчальних закладів. Професійній компетентності й педагогічній культурі притаманні великі можливості розвитку та стабільності суспільства, оскільки вони є гарантом для вирішення проблемних питань між старшим та молодшим поколіннями, сприяють адаптації до нових умов, більш ефективному процесу соціалізації особистості тощо. Отже, сучасна ситуація суспільного розвитку актуалізувала необхідність всебічного вивчення такого феномену, як «професійна компетентність педагога».
З огляду на вище вказане 23 грудня в коледжі відбулося чергове засідання школи молодого викладача з даної тематики, яке провела методист коледжу Надія Задаянюк.
Обрана тема обговорення буде мати своє продовження. На наступному засіданні школи молодого викладача плануємо досліджувати поєднання управлінських впливів та дій адміністрації щодо розвитку професійної компетентності працівників педагогічного колективу й створення відповідних умов для цього; розробку факторно-критеріальних моделей вимірювання рівня професійної компетентності педагога.