9 березня відзначаємо день народження українського поета і художника Тараса Шевченка. Він є нашим Пророком. Він є символом України. Це саме та постать, яка уособлює все українське. Він народився 210 років тому, але його думки й досі актуальні для українців.
Про це і розмірковували за круглим столом здобувачі освіти груп 2-ХТ-ВХК-5/9 та 2-ХТ-ВХК-8/11 разом із класним керівником Галиною Гаврилюк 12 березня. І досі Тарас Шевченко закликає своїм словом любити рідний край, брататися сильному із слабшим, бути справедливим і чесним. Всіх українців він гуртував, збирав докупи і єднав в один великий український народ. Здобувачі освіти відзначили, що доля Тараса Шевченка і доля України - невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав і для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі. Його поезія досі сучасна.
Шевченко не піднявся понад народом, він лише підтвердив його велику силу праведності в Божому світі. І сила благословення кріпацьку дитину привела в Академію мистецтв, звела з найвідомішими й найавторитетнішими людьми того часу, аби він тільки виконав в майбутньому те, що треба: поставив Слово із пітьми у Світло національного життя. Слово – найдієвіша сила в його долі.
Ну що б здавалося слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива.
Як їх почує!..
Знать од Бога
І голос той і ті слова
Ідуть меж люди!
Якось дивовижно просто Господь в одній людині відтворив народ. Який і слово оживотворяє, і дійсність через обличчя людське в полотні оживляє. Який володіє всім потенціалом, щоб жити в достатку – комунікабельний, відкритий, дотепний, з почестями зустрітий у найбагатших і найвідоміших родинах; він і законодавець моди – викройки одягу сам розробляє, і проєкт власного будинку
створює, і бізнес-проєкти має…
Галина Гаврилюк закликала оцінити його харизматичну людську силу й силу проголошених думок. Та перестати нарешті емоційно підживлювати трагічні сторінки життя свого народу, щоб не надавати їм ще більшої відповідної сили.
Зупинимо їхню матеріалізацію надалі! Й попросимо у Господа благословення для нових Великих Синів, які пробудили у врятованій Тарасом мові нову силу оптимізму, оживляють її Слова й пишуть нові тексти – нову програму нашого вже успішного життя.
«Знайомство із Шевченковою творчістю за посередництва сучасної музики може багатьох байдужих спонукати по-новому глянути на Тараса Шевченка, його творчість та й поезію взагалі», - казав Кузьма Скрябін. Гурт записав пісню «Мені однаково» на слова однойменного вірша Кобзаря. У 2001 році гурт «Скрябін» взяв участь у проєкті «Кобзар. Нові акценти». У диск увійшло 14 пісень на слова Шевченка, виконані відомими українськими виконавцями. Це і «Косар», який завдяки гурту «Тартак» отримав рок-звучання, і «Садок вишневий» у виконанні «Мертвого півня», трек «Гайдамацька» у виконанні гурту «Kozak System» , гурт «ТрансФормер» з піснею «Калина». До творчості Шевченка звертаються рок-співаки, які своїм виконанням надають віршам більшої глибини, душевності, співстраждання та розуміння його болю.
Зараз в період війни, коли московити тягнуть свої пазурі до українських земель, до свободи нашого народу, у творах Кобзаря можна знайти відповіді на найболючіші запити сьогодення. Його творчість досі лунає відголосом в сучасності, українська музична індустрія не виключення. Вона презентує пісні на основі віршів Шевченка, даруючи їм ще більше визнання і поширення в суспільстві. Знову звертаючись до обставин сьогодення, такі пісні відроджують національну свідомість українців, нагадують їм історію та її уроки. Ці пісні мотивують наших воїнів та надають їм сил, адже з ними в бій йде сам борець за свободу України, її мови та незалежності - Тарас Григорович Шевченко.
Класна керівниця Галина Гаврилюк
Кобзар. Нові акценти (ФОТО)