Здоров'я – головне багатство людини, її безцінний дар. Здорова людина впевнено йде по життю, їй доступне все, вона готова підкоряти будь-які вершини, досягати найвищої мети.
Найбільш тісним, багатогранним зв'язком людини з природою є харчування. Це та основа, на якій ґрунтується вся її творча діяльність, звідки людина бере все необхідне для нормального функціонування і підтримання належного стану здоров'я, для реалізації себе в житті.
У сучасні харчові продукти для поліпшення органолептичних показників, консистенції, подовження терміну їх зберігання, прискорення та удосконалення технологічних процесів додаються харчові добавки а при вирощуванні овочів, плодів, зернових культур вносяться азотні добрива і обробляються пестицидами для захисту рослин від шкідливих організмів.
На засіданні гуртка «Споживач» зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», яке відбулося 25 листопада, здобувачі освіти працювали над поглибленням знань з даного питання «Сучасні шляхи удосконалення продуктів харчування та їх безпечність» (керівник гуртка Шпеник Л.П.).
Готуючись до засідання, студенти отримали випереджувальне завдання: вивчити харчові добавки згідно Європейського цифрового кодифікування. Окрім того, загальні відомості про використання харчових добавок у продуктах харчування керівник гуртка презентувала мультимедійно, що сприяло легкому і правильному їх розпізнаванню гуртківцями.
У зв'язку з небезпекою для здоров'я людини, питання вимірювання нітратів у плодах і овочах стоїть на порядку денному багато років, бо вони є основним джерелом надходження до організму людини нітратів.
Для вимірювання нітратів гуртківці використали спеціалізований прилад - електронний нітратомір «Новатор». Для проведення дослідження були відібрані овочі та фрукти: картопля, морква, столовий буряк, яблука, айва, які придбали в магазині та взяли з особистого приватного господарства.
У результаті проведених досліджень було встановлено, що вищий вміст нітратів містився в айві з особистого приватного господарства. Отримані дані є свідченням того, продукція від приватного господарства не завжди є якісною, тому що при вирощуванні продукції часто перевищуються норми внесення мінеральних добрив та пестицидів для отримання високих врожаїв з невеликих площ.
Здобувачі освіти розглянули критерії, яких потрібно дотримуватись, щоб не наражатись на небезпеку і це буде фундаментом для покращення нашого здоров'я.
Ознайомившись з новою інформацією, проаналізувавши результати досліджень гуртківці дійшли висновку, що харчові добавки та нітрати дійсно містяться в продуктах харчування, але їх концентрація не завжди є шкідливою для організму людини.