Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ЗАХИСТ ПРОЄКТІВ «ТВОРИМО ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЄДНОСТІ РАЗОМ!»

Дата: 5 лютого о 13:42
Автор: admin 0. 1.

25 січня здобувачі освіти груп 2-ВХК-5/9 та 2-ВХК-8/11 в контексті заходів до Дня Соборності України презентували свої проєкти на тему: «Творимо історію української єдності разом!».

Кожна підгрупа розкрила цю тему по своєму. Але всі здобувачі освіти зупинилися на історичних подіях, які передували Акту Злуки. Зокрема, вони відмітили, що День Соборності України - це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно -Української Народної Республіки (ЗУНР). 22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки.

Вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу. Але шлях до свободи і незалежності був довгий і тяжкий, сповнений трагічних подій. На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році.

Представляючи свій проєкт, Яна Богач відзначила, що головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році - тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.  Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином "з'єднують" два береги Дніпра - лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.

Проєкт підгрупи Фаб’янчук Наталії пронизаний актуальністю проблеми соборності України. На жаль, і сьогодні нам доводиться за це боротись і справами підкріплювати наше прагнення жити в єдиній Україні. Здобувачка освіти відзначила, що  культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву «синдром Збруча», однак завжди наші співвітчизники прагнули єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР — історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Тетяна  Кобернік наголосила, що День Соборності – свято, що символізує не тільки об' єднання нації, але й день, коли лишаються в стороні всі суперечки. Зрозуміти, що сила в єдності нас вчить історія та нагадує сьогодення. У час, коли ми маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – ще один привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна. Цього року між Києвом та Сімферополем збудували перший в історії віртуальний ланцюг Соборності. Він простягнувся на 1058 кілометрів і п’ять разів перетнув Дніпро, символічно поєднавши Україну.

Роман Бабій провів паралелі між подіями 1919 р і сьогоднішніми. Адже у нашій країні триває війна , ворог хоче знищити нашу націю, посягаючись на цілісність держави. Сучасні події нинішньої російської агресії лише підсилюють значимість того Акту Злуки УНР і ЗУНР, який відбувся на площі біля стародавньої Софії Київської  105 років тому. Бо знову Україну хочуть «пошматувати» та розділити, силою забравши її землі, встановивши штучні кордони й сірі зони, посваривши наш народ, пропагандою ввівши в оману. Тому для нас свято Соборності є дуже важливим, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка.

На цьому наголосила і класна керівниця груп Галина Гаврилюк. Сьогодні ланцюг єдності набрав нової форми. Вітаючи українців з Днем Соборності Президент України Володимир Зеленський сказав: «Щоб здобути власну державність, треба боротись, щоб вберегти її потрібно єднатись. 24 лютого … ми показали, що соборність і самостійність України для нас справжні, а не декларативні цінності. І ми не віддали свою державу, а з першого дня війни довели: відсіч повномасштабній агресії ворога дає повномасштабна єдність народу. Не символічно, не епізодично, не на словах, а на фронтах – на всіх напрямках бойових дій проти неволі. В усіх формах битви за збереження України. Соборної, самостійної, сильної».

Класна керівниця Галина Гаврилюк

Захист проєктів до Дня Соборності (ФОТО)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.