15 травня при поглибленому вивченні теми «Державне регулювання процесів ціноутворення в Україні» з освітнього компонента «Ціноутворення» ОПП «Маркетинг» здобувачі освіти груп 2-М-3/9 та 2-М-6/11 на семінарському занятті (викладач Надія Березівська) демонстрували презентаційні проекти, у яких представили особливості і досвід державного регулювання цін у промислово розвинених країнах світу.
Метою заняття було дослідження теоретико-методичних та практичних засад державного регулювання цін, форм, методів, повноважень органів державного регулювання цін у країнах світу.
Світова практика підтверджує, що державне регулювання цін у тій чи іншій мірі існує в усіх країнах. Сутність і форми державного втручання в процеси ціноутворення залежать від стану економічного розвитку країни. За умов розвинутого ринку державне втручання обмежується тільки відповідним впливом на передумови та побічні наслідки вільного ціноутворення. На етапі початкового формування ринкових відносин держава мусить безпосередньо втручатися і в самий механізм ціноутворення, компенсуючи нездатність ринку утворювати рівноважні ціни.
Заняття було цікавим та пізнавальним. У своїх проєктах здобувачі освіти з’ясувати сутність та правові основи державного регулювання цін у США, Великій Британії, Франції, Іспанії, Данії, Греції, Швеції, Японії, Фінляндії, визначили форми та методи державного регулювання цін в цих країнах, проаналізували стан та динаміку цін на продукти харчування, визначили особливості державної політики в сфері ціноутворення на товари, розкрили проблеми державного регулювання цін на продукти харчування в Україні, з’ясували можливості використання досвіду зарубіжних країн в сфері державного регулювання цін на товари.