Відомо, що основою розвитку господарства є енергетика, яка забезпечує усі галузі виробництва неперервним виробничим процесом. Споживання електричної енергії у світі щорічно зростає, водночас збільшується і роль нетрадиційних джерел енергії. На семінарському занятті з освітнього компонента «Основи електротехніки» (викладач Світлана Кедись) здобувачі освіти групи 3-ХТ-ВХП-3/9 представили навчальні проєкти на тему «Електроенергетика. Альтернативні джерела енергії».
Найбільш перспективною є сонячна енергетика, використання якої сьогодні набирає обертів. Сонячні установки можна побачити вже сьогодні в приватних будинках, невеликих господарствах тощо. Як зазначили студенти, такі геліосистеми є безпечними для навколишнього середовища і можуть використовуватись впродовж багатьох років. Саме розвиток технологій перетворення і накопичення сонячної енергії є перспективним напрямком електроенергетики України.
До альтернативної енергетики належить і вітроенергетика. Звісно, вона і поступається сонячній енергії, проте набуває все більше популярності у комерційних структурах та серед населення. Здобувачі освіти відмітили, що один вітряк може забезпечити електроенергією 1400 будинків.
Надзвичайно цікавим і змістовним був проєкт «Біоенергетика: перспективи розвитку в Україні». Адже, біопаливо отримують із відходів рослин та тварин. Важливо, що саме ця галузь є одним із стратегічним напрямком розвитку сектору відновлювальних джерел України.
Здобувачі освіти обговорили і питання гідроенергетики, визначили переваги і недоліки побудови гідроелектростанції на Дністрі у нашій області, а також відновлення Каховської ГЕС.
Підводячи підсумки заняття, викладачка відмітила високий рівень пошуково-дослідницької роботи здобувачів освіти, а також змістовність, науковість і актуальність розглянутих проєктів.
Викладачка Світлана Кедись
Електротехніка семінар проєкти (ФОТО)