Кава (пол. Kawa — назва провінції Каффа у Ефіопії) – найсмачніший напій на планеті, який виготовляють зі смажених плодів (бобів) кавового дерева. Про це свідчить найвищий попит, кількість кав’ярень, що відкриваються на кожному вільному клаптику великих і малих міст. У кожному продуктовому магазині або супермаркеті, на заправках, на вокзалах усіх ґатунків можна знайти каву-пойнти, а каву-брейк – сталий вираз для короткої перерви. Тож не дивно, що все більше споживачів починають звертати увагу на якість кави, яку вони п’ють кілька разів на день.
Тай напевно кожен був у ситуації, коли робив висновок, що кава «занадто водяниста», або ж – «сильно концентрована». І цей діалог може відбутись навіть серед баристів, працюючих в одній кав’ярні. То що робити, коли таке трапляється? Хто зможе оцінити, чи це кава є нормальною, або перевареною? Відповідь одна – рефрактометр.
Тому здобувачі освіти спеціальності 181 Харчові технології під керівництвом викладача спец. дисциплін Наталії Барської вчилися правильно готувати кавовий напій і перевіряли за допомогою рефрактометра чи відповідає цей напій міжнародним стандартам.
Також здобувачі освіти визначали, що впливає на якість кавового напою, зокрема: спосіб приготування, час заварювання, співвідношення кави і води, і їх якість.
А ще існують певні стандартні показники, які гарантовано дадуть збалансовані смак і аромат напою. А використання рефрактометра призведе до більш стабільних результатів заварювання. А стабільність – це те, чого люди очікують від кави. Тай найголовніше можна зрозуміти який стиль заварювання подобається Вам, а який Вашим друзям і клієнтам.
Викладачка Наталія Барська