Вже лелека не в'є там гніздечко,
Не лунає там пісня і сміх,
Наче сироти, стали містечка
Без людей нерозумних своїх.
26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ, а його назва увійде назавжди в історію, як одна із найбільших катастроф людства. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.
В ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву.
До цієї дати 26 квітня у бібліотеці коледжу організовано виставку – панораму «Чорнобиль: стихія чи розплата».
У ході заходу завідувачка бібліотеки інформувала здобувачів освіти про найбільшу за всю історію світової ядерної енергетики катастрофу, спричинену вибухом і подальшим руйнуванням 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.
Учасники заходу дізналися про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації, переглянули відеоматеріали про події тієї страшної ночі, які сталися на Чорнобильській АЕС. Присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу голубу планету від страшного атомного лиха.
Наприкінці заходу завідувачка бібліотеки Уляна Кусяк познайомила здобувачів освіти з літературою на книжковій виставці «Чорнобиль: стихія чи розплата»: книжка Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль» – це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи; книжка Богдана Андрушківа «Відлуння Чорнобиля» – написана на основі конкретних документів, свідчень очевидців, наукових прогнозів та містичних передбачень розкрито передумови виникнення аварії на Чорнобильські АЕС; книжка Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва» - художньо-документальний роман білоруської письменниці, Нобелівської лауреатки 2015 року, створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та само селами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими; «Мужність і біль Чорнобиля» - ця книга – данина пам’яті загиблих, вияв палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС, а також подивилися документальний фільм «Чорнобиль».
Завідувачка бібліотеки Уляна Кусяк
Чорнобильська трагедія (ФОТО)