Хімія – це базова дисципліна, вивчення якої спрямоване на формування інтегральної компетентності здобувачів освіти. А тому педагогічну діяльність спрямовую на підготовку фахових молодших бакалаврів, здатних знайти своє місце на ринку праці, активно включитися у різні сфери життя суспільства. І тут дуже важливим є заохочувати здобувачів освіти самостійно поновлювати знання, вміло застосовувати їх на практиці, критично мислити, самостійно працювати над розвитком власного інтелекту, оскільки без цього людина не має шансів адаптуватися до динамічних умов сьогодення. Сформувати такі якості можливо через активізацію пізнавальної діяльності здобувачів освіти, а саме студентів.
Проєктні технології допомагають перетворити навчальний процес на свідому творчо-пошукову діяльність, заохочують до самоосвіти і саморозвитку. Проєктні технології - нові прогресивні методи навчання з широким використанням інтерактивного спілкування, мультимедіа, дистанційного навчання і ін. На мою думку, використанням проєктних технологій значно активізується пізнавальна та дослідницька діяльність студентів у процесі вивчення хімічних дисциплін. Адже суть проєктної технології – стимулювати інтерес студентів до вирішення певних проблемних ситуацій, для чого студент має володіти певними знаннями та вміти їх застосовувати в певній ситуації. Метод проєктів завжди орієнтований на самостійну діяльність студентів – індивідуальну, парну, групову, яку вони виконують протягом певного відрізка часу. Метод проєктів завжди припускає рішення якоїсь проблеми, яка передбачає, з одного боку, використання різноманітних методів, засобів навчання, а з іншого – інтегрування знань, умінь з різних галузей науки, техніки, технології, творчих областей. Залучення студентів до проєктної діяльності спрямовую в першу чергу на:
-стимулювання мотивації на оволодіння знаннями,
-розвиток аналітичного, критичного, творчого й проєктного мислення,
-включення студентів у режим самостійної роботи, опрацювання різних джерел інформації з метою оволодіння новими знаннями,
-формування вмінь використовувати знання для вирішення нових пізнавально-практичних завдань або життєвих ситуацій ,
-формування дослідницьких умінь (виявлення та формулювання проблеми, висунення гіпотези, збір необхідної інформації, аналіз та узагальнення отриманих результатів тощо).
Зокрема, проєкти створюють стійку позитивну мотивацію на вивчення хімії.
До таких занять студенти охоче готуються, бо тут проявляється їхнє уміння застосовувати свої знання, працювати з додатковою літературою та інтернет-ресурсами, аргументувати свої думки, використовувати ІКТ.
Студенти групи 2-М-1/9 працювали над проєктами по темі «Роль хімії в житті суспільства». Захист проєктів відбувся на занятті хімії 18.05.2022 р. Студенти презентували свої роботи, з погляду хімії висвітлили позитивні та негативні тенденції сучасного розвитку цивілізації. Зокрема зупинилися на розв’язанні важливої проблеми «Хімія і охорона довкілля». Студенти вказали основні джерела забруднення довкілля та шляхи вирішення даної проблеми.
Проєктні технології допомагають формувати загальні та спеціальні компетентності випускника вищого навчального закладу.