Фізика – експериментальна наука, і ця її особливість визначає низку специфічних завдань даного предмета, спрямованих на засвоєння наукових методів пізнання. Саме через навчальний фізичний експеримент найефективніше здійснюється діяльнісний підхід до вивчення фізики.
Навчальний фізичний експеримент є одночасно джерелом знань, методом навчання і видом наочності.
Виконання експериментальних завдань на заняттях з фізики і астрономії дозволяє здобувачам освіти краще зрозуміти фізичні закони через практичний досвід.
23 вересня у групі 1-ГРС-9/9 відбулася лабораторна робота з фізики і астрономії «Визначення прискорення тіла під час рівноприскореного руху» (викладач Ольга Дрюченко).
Під час виконання лабораторної роботи студенти досліджували механічний рух кульки по похилій площині.
Перед початком роботи викладачем було сформульовано кілька проблемних запитань: які фактори впливають на прискорення тіла; як дослідити прискорення тіла, використовуючи побутові речі та підручні матеріали, як рівноприскорений рух реалізується в різних фізичних процесах, які ми можемо спостерігати в природі. На усі ці питання студенти змогли відповісти після проведення досліджень і обчислень.
Лабораторна робота допомогла краще зрозуміти механізми рівноприскореного руху та закони механіки.
Заняття було цікавим та динамічним. Адже експериментальні методи сприяють підвищенню активності здобувачів освіти на заняттях, розвитку їх логічного мислення, привчають аналізувати фізичні явища, спонукають до активних намагань власними силами здобувати знання, пізнавати оточуючий їх світ.
Викладач фізики і астрономії Ольга Дрюченко