Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ТРЕТЄ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ У 2023-2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Дата: 28 січня о 12:42
Автор: admin 0. 1.

28 грудня відбулося чергове засідання педагогічної ради Тернопільського фахового  коледжу харчових технологій і торгівлі.

На засіданні Тетяна Когут, заступник директора з навчальної роботи, доповіла про підсумки роботи педагогічного колективу в першому півріччі 2023/2024 н.р. та окреслила основні завдання на друге півріччя. Засідання Асоціації випускників позитивно вплинуло на мотивацію  здобувачів освіти, зібрано відгуки від випускників. Важливим є постійний зв’язок класних керівників з випускниками з метою вдосконалення освітнього процесу та обміну професійним досвідом. Варто відмітити напрацювання і результати у неформальній та інформальній освіті (є відповідні накази про зарахування тем та розділів з освітніх компонентів).

Тетяна Михайлівна поінформувала про зміст листів від Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації та Міністерства освіти і науки від 13.12.2023р. про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час зимових канікул.

Вирішено роботу педагогічного колективу у другому півріччі спрямувати на підвищення професійної майстерності, вдосконалення навчально- методичних комплексів участь у роботі тренінгів, семінарів, методичних об’єднань викладачів, науково-практичних конференціях, академічній мобільності, якісне наповнення сайту.

Класним керівникам ухвалено проводити різноманітні виховні заходи з використанням інноваційних форм та методів, спрямованих на виховання національної самосвідомості та формування активної життєвої позиції у здобувачів освіти, становлення їх як особистостей, як громадян своєї держави.

Викладачам слід залучати здобувачів освіти до участі у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, форумах, конкурсах, фестивалях, майстер-класах.

На засіданні педагогічної ради акцентували увагу на те, що завідувачам відділень, заступнику директора з навчальної роботи потрібно здійснювати постійний системний контроль за освітнім процесом із залученням контролю членів студентської ради і посиленням зворотнього зв’язку із батьками здобувачів освіти.

Усім цикловим комісіям слід вдосконалювати організацію самостійної роботи здобувачів освіти, спрямовувати свою діяльність на забезпечення високого рівня організації процесу оволодіння здобувачами освіти знаннями, вміннями та навичками з освітніх компонентів, що сприяють становленню конкурентноспроможних фахівців на ринку праці, здобуттю ними компетентностей відповідно до вимог роботодавців, вдосконалювати форми співпраці зі стейкхолдерами. Варто залучати здобувачів освіти до різноманітних заходів, які сприяють розкриттю зацікавленості обраним фахом.

Тетяна Верба, практичний психолог коледжу, представила звіт опитування щодо якості освітнього процесу та освітньої діяльності і задоволення запитів та потреб здобувачів освіти. Педагогічному колективу та адміністрації на основі результатів опитування здобувачів освіти необхідно працювати над вдосконаленням освітнього процесу з врахуванням поданих в анкетуванні пропозицій.

Наталії Ткач, завідувачці навчально-виробничою практикою, слід систематично працювати над інтенсифікацією співпраці коледжу з Радою роботодавців для задоволення потреб стейкхолдерів, здобувачів освіти, ринку праці.

Практичний психолог Тетяна Верба також доповіла, що у жовтні серед здобувачів освіти нового набору було проведено анкетування «Адаптація першокурсників» з метою виявлення рівня адаптації до освітньо-виховного процесу у коледжі. Класним керівникам та практичному психологу потрібно проводити виховні бесіди, різноманітні заходи з метою кращої адаптації здобувачів освіти нового набору до освітнього процесу у коледжі, сприяти розвитку здобувачів освіти у новому для них середовищі. Результати опитування слід обговорити на засіданні методичної ради, циклових комісій, раді класних керівників. Тетяні Вербі, практичному психологу, потрібно систематично здійснювати діагностику психологічного клімату у педагогічному та студентському колективі коледжу.

Класним керівникам при плануванні виховних заходів слід враховувати методичні рекомендації МОНУ, обласного управління освіти і науки, пропозиції та побажання викладачів і студентів, завідувачів відділень та педагогів наставників. Стрижневим елементом усієї системи виховання в коледжі повинна бути національна ідея, яка відіграє роль об’єднуючого, консолідуючого фактора у суспільному розвитку, спрямованого на формування активної життєвої позиції кожної людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.

Викладачам фізичного виховання ухвалено активніше залучати здобувачів освіти до різноманітних конкурсів та змагань з метою популяризації і розвитку фізичної культури і спорту, підвищення рівня спортивної майстерності, організації змістовного дозвілля, популяризації здорового способу життя.

Адміністрації коледжу вирішено сприяти розвитку волонтерської діяльності в коледжі серед здобувачів освіти і викладачів. Викладачам варто брати активну участь у напрямках волонтерської роботи, які є в коледжі, а також залучати здобувачів освіти з метою їх самореалізації та формування активної громадянської позиції.

Також на засіданні розглянуто результати неформальної та інформальної освіти здобувачів. Викладачам коледжу необхідно сприяти та мотивувати здобувачів освіти до отримання додаткових знань з допомогою неформальної та/або інформальної освіти, здійснювати визнання результатів неформальної та інформальної освіти відповідно до «Положення про порядок визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та/або інформальній освіті у Тернопільському фаховому коледжі харчових технологій і торгівлі».

Тетяна Когут, заступник директора з навчальної роботи наголосила на важливості дотримання здобувачами освіти та викладачами коледжу принципів академічної доброчесності в науково-пошуковій роботі, керуючись Положенням про академічну доброчесність Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі. Викладачам та завідувачам відділень необхідно пропагувати принципи академічної доброчесності, розробляти та проводити відповідні заходи.

Директор коледжу Людмила Крукевич відмітила, що не зважаючи на провадження закладом освітньої діяльності у період війни, педагогічний колектив і здобувачі освіти досягнули значних результатів у реалізації ОПП, в освоєнні нових напрямів і методик, побудові і розвитку співпраці усіх зацікавлених сторін.

Секретар педагогічної ради  Ірина Чеченюк

Засідання педради (ФОТО)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.