У рамках реалізації заходів до Всеукраїнського тижня права викладачем суспільних дисциплін Гвоздецькою Л.М. проведено студентську конференцію «Державний захист сім’ї і дитинства».
Розпочалася конференція словами ведучої Лесі Миколаївни про те, що загальна формула захисту розвитку дитини розкривається в абзаці 3 статті 4 Закону України «Про охорону дитинства», де встановлено умови розвитку та зазначено, що дитина має бути забезпечена умовами для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Адже діти – це наше майбутнє, а від того, як держава турбується про нинішнє покоління, захищає права та інтереси дітей вже сьогодні, залежить яку освіту здобудуть діти і чи виростуть гідними громадянами України, саме від них буде залежати авторитет держави України.
З цікавими дослідженнями виступали студенти: Корчинська Лілія (група 2-ПТБ-4/11) «Державний захист сім’ї»; Федчик Христина (група 2-ПТБ-1/9) «Соціальний захист сім'ї, дитинства, материнства та батьківства в Україні»; Тимощук Марта (група 2-ХТ-ВХК-4/11) «Захист дитинства».
Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. Виступаючі на конференції також обговорювали дану проблему: «Насильство в сім’ї», студентка групи 2-ПТБ-4/11 Заскоцька Мар’яна; «Обов’язки батьків та захист прав дитини», студент групи 2-ПТБ-1/9 Богой Денис; «Захист дітей від насильства в сім’ї», студент групи 2-ПТБ-1/9 Кучма Андрій.
Основним лейтмотивом конференції було питання охорони дитинства в Україні як стратегічного загальнонаціонального пріоритету, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.