Для стимулювання пізнавальної діяльності здобувачів освіти при вивченні математики доцільно використовувати такі технології, які підвищують інтерес до вирішення певних проблем та демонструють практичне застосування отриманих знань. Важливим є розвиток дослідницької компетентності, уміння самостійно конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі.
При вивченні теми «Елементи математичної статистики» (викладач математики Ольга Дрюченко) студентам груп 2-ГРС-3/9 та 2-ПТБ-3/9 було запропоновано провести соціологічні дослідження на актуальні для молоді теми.
Здобувачі освіти обирали теми самостійно, розробляли анкети за допомогою онлайн-сервісу Google Formі, та упродовж кількох тижнів проводили опитування серед ровесників, використовуючи соціальні мережі та очні бесіди.
Результати досліджень представили на підсумковому занятті з математики.
Особливий інтерес та жваву дискусію викликали результати соціологічних досліджень на теми: «Досвід здійснення покупок онлайн» (Володимир Маринович), «Вживання алкогольних напоїв молодими людьми» (Анна Жигайло), «Чи є у вашому плейлисті російський контент?» (Тарнавська Юліана), «Де молода людина бачить своє майбутнє: в Україні чи за кордоном?» (Іванна Мизак), «Скільки часу молода людина витрачає на соціальні мережі» (Анастасія Шаланкевич) та інші.
Усі представлені проєкти були цікавими, подекуди з несподіваними результатами та заслужили високих оцінок.