Існує багато форм та методів інноваційного навчання, спрямованих на якісне засвоєння знань здобувачами освіти, розвиток їх розумової діяльності, виявлення умінь та навичок критичного осмислення проблем, набуття досвіду самостійного опрацювання навчального матеріалу, пошукової роботи, набуття якостей, які стануть у нагоді в подальшому розвитку самоосвіти і самореалізації.
Однією із таких форм є семінарські заняття, які забезпечують розвиток творчого професійного мислення, пізнавальної мотивації і професійного використання знань – вільне володіння мовою, оперування термінами, поняттями, визначеннями.
Таке семінарське заняття відбулося у групах 4-ХТ- ВХК-13/9 та 4-ХТ-ВХК-2/11 із освітнього компонента «Технохімічний контроль галузі». Здобувачі освіти підготували презентації на теми: «Контроль якості макаронних виробів», «Контроль якості борошняних кондитерських виробів».
На семінарському занятті відбулося обговорення окремих питань та проблем відповідно змісту освітнього компонента. Семінарське заняття дозволило оптимально поєднати знання, засвоєні під час лекційних занять та у процесі самостійної підготовки до семінару, теоретичну підготовку з практичною. Також забезпечило системне повторення, поглиблення і закріплення знань здобувачів освіти за певною темою.
Особливо запам’ятались презентації, підготовлені Оленою Васильків, Мартою Карпишин, Катею Крамарчук, Оленою Шубалою, Вікою Савою.
На семінарському занятті була реалізована виховна його функція: виховання культури спілкування і мислення, прищеплення інтересу до вивчення конкретного освітнього компонента та до фаху.