У групах 4-ХТ-ВХК-13/9 і 4-ХТ-ВХК-2/11 проведено бінарне заняття з дисциплін «Технологія харчоконцентратів» та «Технохімічний контроль галузі» на тему: «Контроль якості харчоконцентратів». Метою лабораторного заняття було визначення органолептичних, фізико-хімічних та відновних властивостей харчоконцентратів перших страв, визначення вмісту вологи в них.
Зв'язок між цими дисциплінами очевидний, бо якість продукції розглядається комплексно і всебічно. Органолептичні та фізико-хімічні показники дають цілісне уявлення про якість харчової продукції.
Викладачі Степанія Кундрат та Галина Гаврилюк наголосили, що саме якість є одним з найважливіших факторів конкурентноздатності продукції на сучасному ринку.
Студенти досліджували якість харчоконцентратів «Суп вермішелевий» та «Суп харчо». В процесі дослідження студенти навчилися визначати якість харчоконцентратів за такими органолептичними показниками: консистенція, запах, смак.
Масова частка вологи у продукції є одним з найважливіших фізико-хімічних показників якості, який для харчових продуктів регламентують стандарти. Адже масова частка вологи впливає на енергетичну цінність продукту, умови зберігання, вихід продукції. Висока вологість сприяє розвитку мікроорганізмів, прискорює перебіг ферментативних і хімічних процесів, а відтак призводить до швидкого псування чи зниження термінів зберігання. Вона впливає на консистенцію та реологічні характеристики, тому зумовлює органолептичні показники продукції.
Студенти визначали масову частку вологи методом висушування наважки продукту. Одержані результати свідчать про те, що дані харчоконцентрати належної якості.
Цінність таких занять в тому, що студенти доповнюють і поглиблюють свої знання, а також застосовують їх в практичній діяльності.
Отже на лабораторному занятті студенти вдосконалили як загальні так і фахові компетентності - здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями, здатність працювати в команді, використовувати інформаційні та комунікаційні технології; здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях для розв’язання задач професійної діяльності.