Реалії сьогодення вимагають нових підходів до навчання. Викладач відіграє важливу роль в освітньому процесі: він є носієм знань, який безпосередньо впливає на формування у здобувачів освіти всіх необхідних для подальшого життя компетентностей. Водночас студенти прагнуть більше свободи і самостійності під час здобуття знань. З цією метою на заняттях можна застосувати методику «Перевернутого класу».
8 листопада у групі 1-ХТ-ВХП-7/9 (викладачка Ольга Дрюченко) відбулося заняття з математики на тему «Взаємне розміщення прямих у просторі» з використанням даного методу. Головною метою цієї методики є формування активного, втягненого в освітній процес здобувача освіти, який вміє думати, співпрацювати, запитувати, допомагати, просити про допомогу, вести дискусію, аргументувати, аналізувати та виражати власну думку.
Студенти вдома самостійно ознайомились з новим навчальним матеріалом, а на занятті представили доповіді-проєкти з теми, розв’язували практичні завдання під керівництвом викладача для засвоєння та закріплення вивченого.
Цікавими були доповіді Шевчук Христини та Кордівської Наталії, у яких студентки продемонстрували застосування геометричних законів у повсякденному житті, на прикладах довели їх важливість знань для практичного застосування.
Метод «Перевернутого класу» сприяє появі більшої кількості часу для практики, розвитку критичного мислення, ведення дискусій, оскільки здобувачі освіти йдуть на заняття вже підготовленими. Під час самостійного опрацювання матеріалу вони опановують сучасні цифрові технології, вивчають матеріал не для оцінки, а для можливості застосування отриманих знань на практиці.
Викладачка математики Ольга Дрюченко