Щороку на початку навчального року серед здобувачів освіти перших курсів проводиться вхідний контроль з освітніх компонентів науково-природничого циклу: географії, математики, фізики і астрономії, хімії та біології. Такі діагностичні контрольні роботи призначені для моніторингу знань, умінь та навичок та оцінювання навчальних досягнень з вищеперелічених дисциплін за курс базової середньої освіти. Крім того, такі роботи зможуть виявити основні прогалини у знаннях здобувачів освіти та спланувати подальшу роботу викладачів для покращення отриманих результатів та корекції знань.
Викладачами циклу розроблені різнорівневі завдання, тести різних форм, які відповідають усім діючим програмам та критеріям оцінювання з відповідних освітніх компонентів.
Аналіз діагностичних робіт в цілому показав, що здобувачі освіти показали середній та достатній рівень засвоєння програмного матеріалу. Дуже малий відсоток студентів, які виконали завдання високого рівня. Отримані середні бали з дисциплін невисокі, такі прогалини у знаннях пояснюються дистанційним навчанням у період епідемії коронавірусу та воєнного стану в країні. Відхилення середнього балу отриманих результатів незначне і коливається в межах 0,3-0,5 балів.
У подальшому викладачам циклу слід звернути увагу на розв’язування логічних та нестандартних завдань, використовувати диференціальний та індивідуальний підхід, враховуючи здібності кожного студента, систематично використовувати міжпредметні зв’язки з фаховими освітніми компонентами. Важливо в освітній діяльності застосовувати педагогічні прийоми зворотнього зв’язку щодо сприйняття та розуміння студентами навчального матеріалу.
Світлана Кедись