У лютому є дві особливі дати, що нагадують людям про страшне захворювання – рак:
-4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями;
-15 лютого – День онкохворої дитини.
Тому це є нагодою для додаткового інформування та руйнування міфів щодо вкрай важкої для сприйняття, але надважливої проблеми сучасності.
2022 рік – перший рік кампанії «Усунення прогалин у догляді» присвячений розумінню та визнанню нерівності у доступності лікування раку. В охороні здоров’я нерівність належить до нерівномірного розподілу ресурсів. Половина населення світу не має доступу до всього спектру основних медичних послуг.
Значною проблемою, викликаною COVID-19, стала затримка діагностики та лікування всіх форм злоякісних новоутворень. Зміни в поведінці населення під час тривалих локдаунів також можуть мати довгострокові наслідки для здоров'я. Зокрема, відсутність фізичної активності, збільшення ваги і вживання алкоголю є відомими факторами ризику онкологічних захворювань.
Для здобувачів освіти групи 1-М-3/9 14 лютого була проведена викладачем біології та екології Світланою Несторяк профілактична он-лайн лекція-бесіда на тему: «Знати, щоб перемогти».
У ході спілкування здобувачі освіти розглянули та обговорили «Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ. А також проблеми у профілактиці, діагностиці та лікуванні онкозахворювань пов’язані з пандемією.
Актуальна інформація про онкологічні захворювання, різновиди раку, фактори ризику, методи профілактики та лікування була використана з сайту www.worldcancerday.org.