Охорона довкілля — це система заходів щодо раціонального використання природних ресурсів, збереження особливо цінних та унікальних природних комплексів і забезпечення екологічної безпеки. Це сукупність державних, адміністративних, правових, економічних, політичних і суспільних заходів, спрямованих на раціональне використання, відтворення і збереження природних ресурсів землі, обмеження негативного впливу людської діяльності на навколишнє середовище.
Охорона навколишнього середовища перетворилася в глобальну проблему, пов'язану головним чином зі зростанням антропогенного впливу. Це зумовлено демографічним вибухом, урбанізацією, що прискорюється, і розвитком гірничих розробок і комунікацій, забрудненням навколишнього середовища відходами, надмірним навантаженням на орні землі, пасовища, ліси, водойми.
З метою формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення здобувачів освіти до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі, а також виховання в студентів любові до природи рідного краю, дослідження її флори і фауни, збереження екологічного стану лісових, лугових та водних ресурсів України, формування екологічної культури, у групі 1-ХТ-ВХП-5/9 5.06.2023 р. викладачем біології і екології Надією Задаянюк проведено заняття-конференцію щодо охорони природних ресурсів та функціонування природно-заповідного фонду України.
Здобувачі освіти представили змістовні екологічні проєкти про значення та забруднення природних ресурсів в різних регіонах України. Дуже цікавими були проєкти про біосферні та природні заповідники, як складову частину природно-заповідного фонду України.
Майбутні технологи не змогли залишити поза увагою і вплив війни на кожний компонент нашого довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу на жаль будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. За останніми скромними оцінками, збитки довкіллю України від війни становлять 1,35 трлн гривень. Внаслідок нападу росії постраждали 20% природоохоронних територій України загальною площею близько мільйона гектарів.
Усі разом прийшли до спільного висновку, що українська природа є ще однією жертвою російської агресії.