ПРО АТЕСТАЦІЮ НАВЧАЛЬНИХ КАБІНЕТІВ (ЛАБОРАТОРІЙ)

Дата: 13 червня 2023 о 17:20

Проблема якості підготовки фахівців завжди знаходиться на першому місці будь-якого закладу освіти. Гострота питання обумовлена, передусім, глобальними проблемами суспільства, умовами життя, вимогами сучасності.

У високій якості освітніх послуг зацікавлені як окрема особа, так і держава, що має виступати гарантом національних інтересів, крім того, до якості освіти виявляє зацікавленість і роботодавець.

Якість освіти значною мірою залежить від активності того, хто навчається на заняттях, від бажання кожного здобувача освіти розвиватись і самовдосконалюватись, від здатності та готовності використовувати набуті знання.

Ефективне викладання будь-якого освітнього компонента неможливе без застосування наочних приладів, демонстрації різних дослідів та проведення лабораторних і практичних занять у спеціально обладнаних приміщеннях – кабінетах і лабораторіях.

Навчальні кабінети і лабораторії покликані активізувати освітній процес, організувати експериментальну та гурткову роботу здобувачів освіти і викладачів, усіляко пропагувати досягнення науки. Таким чином, вони, з одного боку, є матеріальною базою і місцем проведення навчальних занять, з іншого – методичним центром з організації і проведення всіх видів навчальної і виховної роботи з даного компонента.

Основне завдання діяльності кабінетів і лабораторій полягає у забезпеченні оптимальних умов для організації освітнього процесу та реалізації завдань відповідно до Державних стандартів освіти та навчальних планів підготовки фахового молодшого бакалавра.

Згідно Наказу коледжу № 22-О від 08.02.2023 р. про атестацію навчальних кабінетів (лабораторій), Положення про навчальний кабінет (лабораторію) та атестацію навчальних кабінетів (лабораторій) і з метою визначення кращого кабінету (лабораторії), вдосконалення і модернізації матеріально-технічної бази коледжу та згідно графіку проведення атестації кабінетів (лабораторій) коледжу протягом квітня-травня комісія працювала над вивченням матеріально-технічного та методичного забезпечення кабінетів (лабораторій).

Огляд навчальних кабінетів (лабораторій) показав, що належним чином збережена і постійно поповнюється їх навчально-методична та навчально-матеріальна база. У навчальних кабінетах (лабораторіях) є стенди з державною символікою, наочні посібники, фахові видання, систематизований роздатковий матеріал. Усі навчальні кабінети і лабораторії оснащені комп'ютерною технікою, естетично оформлені, гарно озеленені. В них проводяться аудиторні, позааудиторні, гурткові заняття. Кабінети оформлені згідно з вимогами. В наявності є вся документація з питань роботи кабінету, інструкції з охорони праці, навчально-методична документація та матеріально-технічне забезпечення.

Атестація кабінетів (ФОТО)