ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ «НОВА ГЕНЕРАЦІЯ ТЕХНОЛОГІВ ХАРЧУВАННЯ»

Дата: 12 лютого 2022 о 15:52

23 грудня з ініціативи Асоціації випускників, її голови Ірини Пиріг, відбулась презентація проєкту «Нова генерація технологів харчування», над яким ініціативна група Асоціації працювала впродовж п’яти місяців.
Серед нової генерації технологів харчування міста – випускники коледжу, успішні, відомі та знані: Володимир Кузик, шеф-кухар у готельно-ресторанному комплексу «Сапсан»; Микола Філець, шеф-кухар у готельно-ресторанному комплексі SfeRa; Павло Лушней, бренд-шеф ресторації «На небі»; Катерина Кравчук, шеф-кухар ресторації «Три бажання»; Наталія Жаграй, керуюча рестораном «Рандеву»; Ірина Волоцюга (Хемій ), власниця кондитерської студії-кав’ярні «Семіфредо» та ін.
Шеф-кухарі місцевих ресторанів розповідали здобувачам освіти технологічного відділення про те, якими цікавими стравами дивують своїх відвідувачів. Також провели міні-майстер-класи з вивчення основ традиційної української кухні.
Наталія Жаграй познайомила майбутніх фахівців сфери обслуговування з тонкощами роботи професійних офіціантів, особливостями подачі страв та техніки естетичного сервірування столу, обслуговування відвідувачів ресторану.
Надзвичайно цікавою для студентів виявилася інформація про те, хто краще готує: шеф-кухарі жінки чи шеф-кухарі чоловіки. Чоловіки відстоювали думку про те, що краще готують вони. Оскільки в них рідше бувають зміни настрою, аніж у жінок. Вони не так емоційно ставляться до приготування їжі, менше нервують, стриманіше поводяться у стресових ситуаціях.
Наталія Жаграй, яка більше 10 років попрацювала шеф-кухарем ресторану «Рандеву», стверджувала протилежне. Найважливіше те, що треба любити справу, якою ти займаєшся, працювати над собою і креативити. Це – найголовніші інгредієнти успіху на кухні.
Майбутні техніки-технологи з приготування їжі по закінченні заходу зробили висновок, що ніхто не народжується з вмінням відразу творити шедеври. Звичайно, має бути бажання. Але навички з’являються, якщо ти активно працюєш, переймаєш досвід інших, вчишся поєднувати продукти, дивишся кулінарні програми, читаєш літературу. Коли людина каже: «У мене це не виходить», то швидше за все вона готує без настрою і бажання. А тоді точно нічого не вийде. Головне – не боятися експериментувати і творити щось своє.