Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ПІДПРИЄМЦІ ТА ФЕРМЕРИ ІРИНА ШИНКАРУК-БАРАНЧУК, РУСЛАН ШИНКАРУК

Дата: 31 січня о 15:51
Автор: admin 0. 1.

ІРИНА ШИНКАРУК- БАРАНЧУК ТА РУСЛАН ШИНКАРУК 

Підприємці та фермери.

Займаються  оптовим продажем солодощів.

Вирощують фундук і суницю садову, моркву ,

 солодку кукурудзу і десертний гарбуз

(випускники коледжу 2012 р.

спеціальність Товарознавство та комерційна діяльність)

Ірині та Руслану Шинкарукам із села Колодне Збаразької громади не раз випадала нагода поїхати на заробітки до Європи. Але вони ніколи не погоджувалися на жодну з пропозицій, бо завжди мріяли жити і працювати в Україні.

Кілька років тому подружжя започаткувало власну справу з вирощування цибулі.  На той час Руслану виповнилося 22 роки, Ірині – 21 і до того ж  вона була  ще студенткою. У селі Раковець, поблизу Збаража збудували теплицю і впродовж семи років вирощували взимку зелену цибулю на перо. Продавали її супермаркетам, на тернопільському ринку.

Ідея вирощувати фундук визріла у Шинкаруків п’ять років тому. Саме тоді Ірина та Руслан відіграли своє весілля. Подаровані гроші молодята вирішили вкласти у справу, яка би в майбутньому приносила їм прибуток.

Горіхівництво — одна з найрентабельніших галузей виробництва, адже до вирощування горіхів придатні майже всі українські ґрунти, в тому числі схили та еродовані землі, а для того щоб розпочати бізнес, вистачає мінімальної площі — 0,5 га.

Дерево це у догляді невибагливе. На одному місці може рости сто і більше років, а плодоносити – вісімдесят. Тож довго не думали, а вирішили втілювати свою ідею у життя. За досвідом подалися на Хмельниччину, звідки Ірина родом. Подільська асоціація виробників саджанців і горіхів фундука «Золотий горішок» не лише допомогла їм із садивним матеріалом, а й поділилася досвідом вирощування. Свій сад вони заклали у селі Радошівка на Шумщині, звідки родом Руслан. Спочатку засадили вісімдесят сотих, потім додали ще двадцять.

У 2021 році Шинкаруки зібрали свій перший урожай фундука. Хоч він був ще невеликий, але вистачило, щоб і самим горішками посмакувати, і з іншими поділитися. На даний час дерева щедро плодоносять.

Попит на фундук з кожним роком зростає, адже ця культура для українців нова. Особливо він затребуваний у кондитерській промисловості. А ще ці смачні горішки надзвичайно корисні для людського здоров’я. Тому господарі переконані, що їхня продукція у майбутньому матиме великий попит серед споживачів.

Однак, не лише на фундук покладають свої надії Ірина та Руслан Шинкаруки. Ідея підприємництва вирощування ягоди полуниці викликала у молодої сімї інтерес, тому що ягода затребувана на ринку цілий рік. Влітку люди займаються консервацією, а в осінньо-зимовий період полуниця стає справжнім делікатесом. Вони заклали полуничний розсадник.

Для фермера, який хоче стати успішним підприємцем у полуничному бізнесі, знання особливостей вирощування ягоди є ключовим. Тому Ірина та Руслан вивчали оптимальні умови зростання, вибирали відповідні сорти, набували знання методів догляду, а також контролю хвороб та шкідників  в фермерських підприємствах у сусідній державі - Польщі, щоб максимізувати доходи та досягти конкурентної переваги на ринку.

У сімейному ягідному розсаднику вирощують свій улюблений середньоранній сорт голландської селекції «Соната». За словами  Ірини, він досить комфортно почувається у нашій місцевості. Плодоносить упродовж червня. Ягоди «Сонати» великі, міцні, дуже солодкі та соковиті. Кущі родять рясно, добре переносять дощову погоду і транспортування.

Цього року вперше посіяли солодку кукурудзу і десертний гарбуз, які потішили молодих господарів добірним урожаєм.

Не підвела нинішнього сезону й морква. Вродила на славу. Уже кілька років Ірина та Руслан вирощують перевірений на власному досвіді сорт «Аліце».

Працелюбному подружжю Шинкаруків усе вдається зробити в пору і з відмінним результатом. Вони залюбки трудяться на землі і заохочують до праці маленьку донечку Єву. Дівчинці цього літа виповнилося лише три роки, а вона вже вважає себе майже дорослою. Ні хвилинки не всидить без діла. Влітку допомагала батькам збирати полуниці, восени з дорослими вибирала моркву.

Вересень 2023

Шинкарук (ФОТО)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.