«Мікробіологія» є одним з фундаментальних освітніх компонентів для здобувачів освіти - технологів, тому що її знання є основою для забезпечення епідеміологічної безпеки, якості та мікробіологічної стабільності харчових продуктів, профілактики харчових інфекційних захворювань у споживачів. Мікробіологічні показники є основними в комплексі показників якості та безпеки продуктів харчування (органолептичних, фізико - хімічних, біохімічних та ін.). Порушення технологічних нормативів зберігання сировини, напівпродуктів та готової продукції може стати причиною розвитку мікроорганізмів і, як правило, мікробного псування - прокисання, згіркнення, гниття та пліснявіння. Для виготовлення якісної продукції, яка відповідає встановленим нормам, необхідно вчасно і кваліфіковано здійснювати мікробіологічний контроль.
Викладачкою Аллою Вовк в групах другого курсу спеціальності 181 Харчові технології було проведено лекційне заняття з освітнього компонента «Технічна і спеціальна мікробіологія» на тему: «Морфологія мікроорганізмів».
Мета заняття - вивчення морфології, систематики і фізіології мікроорганізмів (бактерій, дріжджів, грибів), їх значення в житті людини, господарська роль, а саме використання у виробництві харчової продукції: хлібі, борошняних кондитерських виробах, вині, пиві, спирті, молочних продуктів тощо.
Лекція супроводжувалась цікавим та інформативним матеріалом, поданим за допомогою мультимедійного обладнання. Здобувачі освіти активно відповідали на поставлені запитання, проявляли зацікавлення до теми лекції та конспектували корисну та важливу інформацію.
Викладачка Алла Вовк