КОНФЛІКТ. СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ

Дата: 23 листопада 2023 о 09:26

Психологічний аспект конфліктів включає в себе розуміння природи конфлікту, його видів, причин та наслідків. Важливим також є розвиток навичок побудови здорових відносин та ефективного спілкування в умовах конфлікту.

Наприкінці вересня на практичних заняттях «Конфлікт. Стратегії поведінки» в рамках курсу «Основи психології» здобувачі освіти 2 курсу (практична психологиня Тетяна Верба) вивчали природу конфлікту поетапно:

-Визначення конфлікту та його основних характеристик.  За допомогою «Мозгового штурму» здобувачі освіти визначали що таке конфлікт, як він виникає та які його основні види. Мета полягає в тому, щоб зрозуміти, що конфлікт це не щось погане, а природна частина відносин;

-Розгляд причин конфліктів. Аналізували можливі причини конфліктів (конфліктогени та конфліктна ситуація): від непорозумінь до розбіжностей у цінностях та цілях;

-Стратегії поведінки під час конфлікту. Огляд різних  стратегій поведінки: співробітництво, компроміс, конфронтація, уникнення, пристосування;

-Практичні вправи та рольові гри. Застосовуючи практичні вправи та рольові ігри, здобувачі освіти мали можливість вдосконалити свої навички вирішення конфліктів на практиці;

-Аналіз реальних ситуацій. Розглядали  реальні ситуації, з якими здобувачі освіти можуть стикатися у повсякденному житті, та розробляли оптимальні стратегії вирішення конфліктів у цих ситуаціях;

-Висновки та план подальших дій. Після проведення практичного заняття, здобувачі освіти разом із психологом вивели важливі відомості та рекомендації для подальшого розвитку навичок вирішення конфліктів.

Важливо враховувати, що навички вирішення конфліктів є корисними не лише в особистому житті, але і в майбутній професійній кар'єрі здобувачів освіти. Вони допомагають вести діалог, вирішувати складні завдання та співпрацювати з колегами.

Завдяки практичному підходу та тренуванню вирішення конфліктів, здобувачі освіти отримали можливість розвинути цінні соціальні навички, які допоможуть їм у всіх аспектах життя.

Практична психологиня Тетяна Верба

Конфлікти (ФОТО)