29 вересня викладач дисципліни «Технології» Ольга Боднар спільно з психологом Тетяною Вербою провели бінарне практичне заняття на тему «Яким має бути успішний підприємець» в групі 1-ПТБ-5/9 спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.
Cпеціальність, як видно з назви, має три розгалуження, що, знову таки, збільшує шанси знайти роботу.
Перший напрямок. Підприємництво – це мейнстрім сучасних цивілізованих країн, це не просто професійна діяльність, це – спосіб життя. Кожен повинен вміти робити бізнес. Якщо ти молода людина –маєш бути підприємливим! Адже, сучасна людська цивілізація називається «ринкова економіка» і створена вона, в першу чергу, для тих, хто вміє робити бізнес! Випускники отримують широкі можливості і багато шансів працювати в бізнесі: Start-Uper, девелопер, антикризовий менеджер, керівник малого, середнього бізнесу чи великого бізнесу, приватний підприємець, державний службовець в органах, які регулюють та контролюють підприємницьку діяльність. Але основна перевага цієї професії – це свобода та здійснення мрій, яку дарує власний бізнес!
Другий напрямок. Торгівля – це, як відомо, рушій прогресу. І, одночасно, це – також бізнес. Торгівля пронизує всі галузі економіки і всі сфери людської діяльності, враховуючи, що майже все купується і продається. Ринкова економіка – це і є торгівля. Сьогодні виникають різноманітні сучасні форми торгівлі, що створює нові можливості для новаторства і успішної кар’єри. Напрямків самореалізації випускників безліч: рітейл, ресейл, оптова торгівля, електрона комерція та її платформи (маркетплейс та ін.), інтернет-трейдинг, товарознавство, аналіз ринків, товаропросування та маркетингові стратегії, логістика, управління якістю, міжнародна торгівля та туризм, ну і, звичайно, менеджмент в торгівлі – керівництво оптовими та роздрібними закладами торгівлі. Крім того випускники зможуть працювати державними службовцями в державних органах влади та місцевого самоврядування, які регулюють та контролюють торгівлю, а також в органах захисту прав споживачів.
Третій напрямок. Біржова діяльність – це діяльність на біржовому ринку. Тобто також торгівля, але тільки на біржових майданчиках товарних, валютних чи фондових бірж. Майбутнє фахівця буде пов’язане з інвестиційною діяльністю (інвестиційні компанії та фонди), тобто можна стати професійним учасником фондового ринку, бути брокером чи дилером; управлінням активами інституційних інвесторів, кліринговою діяльністю, оцінкою майна. Можна стати фахівцем з організації та ведення біржової торгівлі, а також фахівцем у сфері депозитарної діяльності. Крім того, випускники зможуть працювати державними службовцями в державних органах, які регулюють біржову діяльність: Державна служба фінансового моніторингу, фонд державного майна, Антимонопольний комітет, Державна фіскальна служба.
Фахівець у галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності – це управлінець нового покоління, здатний ефективно працювати в органах державного управління, інвестиційно-консалтингових фірмах, на промислових і комерційних підприємствах і організаціях різних форм власності, провідних українських і зарубіжних компаніях або успішно започаткувати власну справу.
Він повинен володіти такими здібностями: грамотна, коротка, виразна, зрозуміла мова; оперативність; гарна пам'ять; розвинена уява; великий обсяг, концентрація, розподіл і переключення уваги; витримка; артистичність.
Особистісні якості, інтереси і схильності: здатність до ризику, товариськість; самоконтроль (уміння керувати собою - емоціями, вчинками, поведінкою); терпіння; витримка; поблажливість; спокійне ставлення до людей; емоційна стійкість; оперативність; моторність; уважність; відповідальність; чесність; доброзичливість; спостережливість; уміння переконувати.
На занятті студенти за спеціальною методикою аналізували наявність вмінь та задатків відповідно до типу та класу обраної професії. Також здобувачі освіти отримали рекомендації психолога щодо розвитку здібностей та особистісних якостей.