ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «РОЛЬ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ НАСЕЛЕННЯ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ»,

Дата: 29 червня 2023 о 18:39, Оновлено 29 червня 2023 о 18:39

Харчова промисловість займає перше місце за обсягами реалізованої промислової продукції серед всіх галузей промисловості України і має позитивну динаміку зростання.

Продукція харчової промисловості належить до товарів першої (життєвої) необхідності, тому її стан впливає на рівень продовольчої безпеки держави, соціальну стабільність.

До харчової промисловості належать понад 40 підгалузей, основними серед яких є: цукрова, олійно-жирова, хлібопекарська, кондитерська, молочна, м’ясна, рибна, виноробна тощо.

Фахівець з «Харчових технологій» – це спеціаліст, що контролює продукти харчування по всьому його життєвому циклу, від сировини, через технологію виробництва до пакування та зберігання. Такий фахівець може розробляти та впроваджувати ефективні технології на різних етапах розвитку харчової продукції.

З цією метою в  коледжі для здобувачів освіти  4 курсу спеціальності  181 Харчові технології з освітньо-професійного рівня «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів» 14 червня була організована гостьова лекція на тему: «Роль харчової промисловості України у забезпеченні населення харчовими продуктами», за участю викладачів коледжу Наталії Барської І Наталії Ткач, а також викладачів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Олега Покотила д.б.н, професора, завідувача кафедри харчової біотехнології і хімії, Галини Карпик к.т.н., доцента.

До зустрічі також доєднались студенти 3 курсу спеціальності  181 Харчові технології з освітньо-професійного рівня «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів».

Про важливість і перспективи харчової промисловості доповів Олег Покотило.

Кандидат технічних наук, Галина Карпик під час лекції звернула увагу здобувачів освіти на загальну характеристику галузі, після чого детально розповіла про можливості та перспективи кожного харчового виробництва для забезпечення потреб населення. Впродовж виступу акцентувала увагу присутніх на важливі фактори по кожній галузі харчової промисловості України, вказуючи основну сировину, яка використовується для виготовлення харчових продуктів, їх кількості, яку споживає одна людина в рік.

Також Олег Покотило акцентував увагу на тому, що продукція харчової промисловості належить до товарів першої необхідності, тому її стан впливає на рівень продовольчої безпеки держави.

Особливу зацікавленість здобувачів освіти викликало висвітлення питання темпів зростання виробництва харчової продукції, що характеризується рентабельністю, формуванню внутрішнього ринку. Позитивним моментом лекції стало дискусійне обговорення проблематики, здобувачам світи мати можливість активно і отримувати вичерпні відповіді і задавати запитання.

Зустріч відбулася в творчій дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила здобувачів освіти, які відчули важливість вибраної спеціальності. Скориставшись моментом, спікери лекції запросили здобувачів освіти продовжити навчання по спеціальності 181 Харчові технології у Тернопільському  національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Гостьова лекція ВХК (ФОТО)