ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «ІННОВАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ. ОЗДОРОВЧІ ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ ЯК ОСНОВНИЙ ОБ’ЄКТ ІННОВАЦІЙ»

Дата: 5 грудня 2023 о 12:29

У сучасних умовах інноваційний шлях розвитку України є єдино доцільним, економічно обґрунтованим, підтвердженим багаторічною діяльністю індустріально розвинених країн світу. Це однаково стосується усіх галузей суспільного життя. Особливого значення набирає інноваційний розвиток у харчових технологіях, де цілеспрямований пошук, формування і реалізація інновацій дають можливість отримати нове покоління харчових продуктів, яке відповідає принципам здорового харчування і формулі харчування ХХІ століття – якість, ефективність та абсолютна безпека для споживача.

З цією метою в  коледжі для здобувачів освіти  4 курсу спеціальності  181 Харчові технології 2 листопада з ініціативи викладачки Наталії Барської була організована гостьова лекція на тему: «Інновації в харчовій промисловості. Оздоровчі харчові продукти як основний об’єкт інновацій» за участю завідувачки технологічного відділення Ірини Пиріг, а також викладачів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Миколи Кухтина д.вет.н., професора, в.о. завідувача кафедри харчової біотехнології і хімії, Галини Карпик к.т.н., доцента, Катерини Дацишин к.т.н., старший викладач.

Микола Кухтин розповів про важливість інноваційних технологій в харчовій промисловості.

Спікер лекції Галина Карпик звернула увагу здобувачів освіти, що проблема здоров’я населення перестала бути прерогативою лікарів, які за словами Миколи Амосова «…. не вміють зробити людиною здоровою, вони навіть не вміють людину навчити бути здоровою». Тому цю відповідальність беруть на себе технологи –харчовики і реалізують її саме шляхом розроблення інноваційних технологій, та на їх основі, виробництво інноваційних харчових продуктів.

Аналізуючи структури харчових продуктів, що випускаються на сучасних підприємствах, свідчить про те що на сьогодні до інноваційної продукції належить харчові продукти оздоровчого та профілактичного призначення, тобто функціональні харчові продукти.

Особливу зацікавленість здобувачів освіти викликало те, що  продукція представлена в основному традиційними харчовими продуктами, які збагачені нутрієнтами, які надають готовому виробу оздоровчих властивостей, а при розробці функціональних харчових продуктів необхідно використовувати інтегральний підхід. А в результаті такого підходу можна створити широкий спектр інноваційної продукції.

Позитивним моментом лекції стало дискусійне обговорення навколо даної теми. Здобувачам освіти дали можливість активно брати участь в обговоренні, задаванні запитань і отримувати вичерпну відповідь.

В кінці лекції зроблено підсумок. Отже, створення індустрії здорового харчування, основою якої стануть нові технології, та нові харчові продукти, визначається необхідністю забезпечення населення країни здоровими функціональним харчуванням, як основним елементом підвищення стану її здоров’я та забезпечення майбутнього нації.

Лекція відбулася в творчій дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила здобувачів освіти, які відчули важливість вибраної спеціальності.

В кінці лекції дійшли висновку, погодились, що створення індустрії здорового харчування, основою якої стануть нові технології, та нові харчові продукти, визначається необхідністю забезпечити населення країни здоровим функціональним харчуванням, як основним елементом підвищення якості життя людини, поліпшення стану її здоров’я та забезпечення майбутнього нації. Скориставшись моментом спікери лекції запросили здобувачів освіти продовжити навчання по спеціальності 181 Харчові технології у Тернопільському  національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Викладачка Наталія Барська

Гостьова лекція (ФОТО)