Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ФІЛОСОФСЬКІ ДІАЛОГИ - «МОРАЛЬНА МОТИВАЦІЯ ВЧИНКУ»

Дата: 14 лютого 2023 о 08:39
Автор: admin 0. 1.

У групах 1-ХТ-ВХК -5/9 та 1-ГРС-5/9 відбулися філософські діалоги «Моральна мотивація вчинку».

З дитинства нас вчать правильно себе вести і підштовхують до того, щоб кожна наша дія являла собою моральний вчинок. Студенти розмірковували над питанням класного керівника Галини Гаврилюк про різницю між вчинком і дією. Розглядаючи різні малюнки, студенти знаходили цю різницю. Адже дія - складова одиниця діяльності, завершений акт, якому притаманні цільова спрямованість і довільність. Дія є однією зі складових вчинку. А людський вчинок - це не просто фізична дія, а мотивований і досконалий свідомий акт суспільно значущої поведінки.

Студенти зазначили на що вони орієнтуються чи не орієнтуються при вчиненні тих чи інших дій. Коли ми ведемо себе тим чи іншим чином, ми через моральний вчинок показуємо, що наша система цінностей вірна і відрізняється добротою, справедливістю, бажанням надавати допомогу, заохочувати свою свободу і вибір оточуючих. Людину з правильною системою цінностей видає саме моральна поведінка та моральний вчинок. Всі студенти погодились, що варто вчиняти дії, результат яких буде позитивним як для індивіда, так і для навколишнього світу. Будь щасливий і не заважай іншим, як говориться. Іноді потрібно навіть відмовитися від деяких дій, наприклад уникнути спокуси, відмовитися від хабара або шансу завоювати деякі блага нечесним способом.

Суспільство, як правило, дає свої оцінки тим чи іншим діям. Багато в чому вони залежать від того, які люди вас оточують. Студенти філософствували про те, що загальноприйняті норми поведінки можуть дещо відрізнятися в різних соціальних групах. Моральні вчинки людини не можуть бути оцінені як такі, якщо вашому оточенню це невигідно. Але тут дуже важливо розуміти, коли винні ви, а коли надмірно думають про власну наживу ті, хто вас оточують. Тоді можна сказати, що мотиви морального вчинку не мають нічого спільного з цілями ваших колег і друзів. Не можна сліпо йти за чужою вказівкою і догоджати, потрібно вміти аналізувати, бути чесним з собою. Тільки тоді ви будете спокійні і відчуєте, що дієте правильно.

Студенти були переконані, що в різних умовах одна і та ж дія може бути як похвальною, так і аморальною. Так що потрібно проявляти гнучкість і вміти вловити вимоги навколишнього світу, водночас не втрачаючи власної голови на плечах.

Моральний вчинок заперечує користолюбство і вигоду, хоча немає нічого поганого в досягненні своїх бажань праведним шляхом. Найголовніше, щоб ви не шкодили оточуючим. Повинен досягатися тільки той результат, який не завдасть шкоди іншим людям. Є тонка грань між вдосконаленням, досягненням нових висот і егоїстичною поведінкою, надмірним індивідуалізмом. Її треба відчувати і намагатися не перетинати.

Також студенти зауважили, що нерідко трапляється так, що зовні благопристойні справи здійснюються заради власного авторитету або вигоди. Поширені ситуації, коли добрі мотиви ведуть до поганих наслідків. Тут доречна приказка: «Благими намірами вистелена дорога до пекла».

Наголосили студенти і на тому, що вчинки здійснені за моральними мотивами, гідні схвалення, навіть, якщо за ними немає результату, тому що моральні мотиви, чисті прагнення душі, бажання робити добро – самостійна цінність.

Моральний вчинок, втручаючись у життя, несе в собі величезний духовний потенціал, який здатен змінювати людське буття і його розуміння.

Студенти зробили висновок, що тільки морально розвинена особистість може здійснити моральні вчинки. Навели приклади таких вчинків з літературних творів, кіно і сьогодення. Також дуже багато про моральність і душевну чистоту можна дізнатися з великої кількості казок. Взяти ту ж «Попелюшку», написану Шарлем Перро. Головна героїня працелюбна, незважаючи на всі знущання, в її серці не з'являються злість і ненависть. Зрозуміло, не варто дозволяти оточуючим зневажати собою, але відпустити образу – це дійсно той навик, яким варто повчитися кожному. Дуже важливо зберігати в душі мир і чистоту. Це подвиг на благо не тільки оточуючих, але і власного серця в першу чергу. Життя сповнене різких поворотів, але це не повинно збити хорошу людину з ніг, вона повинна залишатися сильною і стійкою, не втрачаючи любові до світу. 

Студенти підкреслили, що вчинками - подвигами наповнене сьогодення України. Наші воїни самовіддано жертвують власним життям в ім’я рідної землі, що заслуговує найвищої похвали .

Отже, система цінностей і прагнень особистості завжди повинна залишатися гармонійною і не заважати розвиватися ні людині, ні навколишньому світу. Потрібно виховувати в собі чисті переконання, прагнути до добрих цілей, не ходити по головах, а досягати всього законними шляхами, прагнути до саморозвитку і проявляти волю. Кожній людині хочеться самовиражатися, але робити це потрібно конструктивними шляхами, не руйнуючи нічого в процесі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.