Навчальний фізичний експеримент – одна із основних ланок формування освітніх компетентностей з фізики здобувачів освіти. У групі 2-ТХ-ВХП-5/9 на експериментальному занятті-кейсі студенти розглядали особливості будови людського ока та його вади, досліджували властивості зору та сприйняття об’єктів навколишнього світу (викладачка Світлана Кедись).
У кейсі «Око. Будова ока» студенти розглянули фізичні властивості ока. Накресливши хід променів через прозорий кришталик-лінзу, розкрили значення сітківки ока, як екрана. Знання з біології та екології допомогли здобувачам освіти провести наскрізну лінію фізичного та біологічного аспекту побудови зображень та сприймання навколишніх предметів.
У ситуаційному кейсі «Вади ока» студентам запропоновано осмислити реальну ситуацію з вадами ока, зокрема, розглянути особливості побудови зображень ока на сітківці та поза її межами. Здобувачі освіти зробили висновки і сформулювали правила і рекомендації щодо збереження зору.
Кейс-експеримент дозволив здобувачам освіти самостійно визначити роздільну здатність свого людського ока – величину, що характеризує здатність ока давати роздільне зображення двох близьких одна до одної точок об’єкта.
Підводячи підсумки змістовного заняття-кейса, викладач відмітив високий рівень підготовки студентів до заняття, належний рівень засвоєних знань та здатність здобувачів освіти творчо мислити і робити правильні висновки.
Викладачка Світлана Кедись