Актуальність питань екологічної освіти і виховання визначається конституційним правом кожного на безпечне для життя і здоров’я довкілля, правом вільного доступу до інформації про стан довкілля, правом на її поширення (ст.50), правом на освіту (ст.53) та обов’язками кожного не заподіювати шкоду природі (ст.66).
Із метою активізації природоохоронної роботи, залучення студентів до оздоровлення довкілля, формування екологічного світогляду особистості, екологічної культури студентів, розвитку творчих здібностей студентів, створення належних санітарно-гігієнічних умов місць відпочинку, прибудинкових територій, прибережних смуг водойм, занедбаних територій 28 вересня студенти групи 1-ХТ-ВХК-3/9 з викладачем Надією Задаянюк взяли участь в реалізації екологічного проєкту «Спалюємо листя – спалюємо здоров’я – шкодимо довкіллю».
Учасники проєкту виокремили основні причини чому не потрібно спалювати опале листя та з’ясували шкоду від цього процесу як для організму людини так і для довкілля.
Аналізуючи отриману інформацію, студенти прийшли до висновку, що найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук, які отримують органічним шляхом. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.
Участь у даному заході сприяла формуванню у студентів культури, яка в подальшому буде проявлятися в їх відношенні до здоров'я, навколишнього середовища, а також у дотриманні моральних норм в системі ціннісних орієнтацій. Тому що всі вони – майбутні члени суспільства. І лише люди з правильним світоглядом, що стосуються нашої природи, здатні вивести планету з тієї катастрофічної ситуації, в якій вона зараз перебуває.