Упродовж останніх років в коледжі серед здобувачів освіти перших курсів проводяться контрольні роботи діагностичного характеру, які дозволяють з’ясувати на якому рівні засвоєні теми попередніх років навчання у загальноосвітніх закладах. Роки карантину та воєнний стан в нашій країні поглибили негативні тенденції у навчанні: поява прогалин, розривів та навчальних втрат.
Діагностування залишкових знань результатів навчання проводяться згідно графіка із предметів природничо-наукового циклу: математики, фізики і астрономії, хімії, географії, біології та екології. Спосіб проведення таких робіт (тести, письмові роботи тощо) викладач вибирає самостійно. Водночас результати діагностування не підлягатимуть обліку і не мають враховуватися під час тематичних атестацій, оцінювання за семестр, заліків.
Результати робіт дозволяють оцінити рівні навчальних досягнень здобувачів освіти, порівняти їх із результатами навчання в загальноосвітніх закладах та виявити відхилення. Важливо викладачам з’ясувати причину цього відхилення і побудувати подальшу індивідуальну роботу із кожним студентом групи.
Аналіз діагностувальних робіт показав, що здобувачі освіти в основному добре засвоїли навчальний матеріал у школах. Відхилення незначні, але середній рівень компетентностей невисокий – 6-7,5 балів. Тому викладачам потрібно активно впроваджувати перспективні освітні технології навчання, що дозволять активізувати пізнавальну діяльність здобувачів освіти.
Голова циклової комісії Світлана Кедись
Діагностика навчальних досягнень (ФОТО)