16 березня відбулося бінарне заняття з історії України та української літератури для здобувачів освіти І курсу (група 1-М-5/9, група 1-М-5/9 ) на тему «Голодомор 1932-1933 рр. у творчості українських письменників».
Викладач історії України Наталія Іванівна Мурмила розповіла студентам про причини, масштаби та наслідки Голодомору 1932-1933рр; продемонструвала на карті, які регіони України постраждали від голоду найбільше, пояснила здобувачам освіти значення термінів голод, Голодомор, голокост, колективізація, геноцид, загороджувальні загони, канібалізм.
Тетяна Анатоліївна Бобровська, викладач української літератури, ознайомила слухачів із творчістю письменників, які висвітлювали тему Голодомору, адже пережите народом відгукувалося в їхніх душах гірким болем. Першим із прозаїків, хто описав страшні роки у своєму творі (роман« Марія»), був Улас Самчук. У романі на прикладі однієї родини показано трагедію всієї української нації, а в образі Марії автор змалював долю тисяч жінок.
Студенти порівнювали образ головної героїні з образом Дарії Олександрівни з твору Василя Барки « Жовтий князь».
На занятті мали можливість послухати зворушливі мініпроєкти студентів: «Діти в епоху Голодомору», «Споживчі продукти в роки Голодомору», «Визнання Голодомору в Україні та світі»; переглянути відео фрагмент «Молитва за голод».
На занятті були використані методи інтерактивного навчання: «мозковий штурм», «мікрофон», дискусія та інші.
Здобувачі освіти зробили висновок, що без знання історичного минулого не може бути майбутнього.