БІНАРНЕ ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ВІДБОРУ ПРОФЕСІОГРАМА

Дата: 29 вересня 2023 о 13:39

22 вересня викладач освітнього компонента «Технології» Ірина Чеченюк спільно з практичним психологом Тетяною Вербою провели бінарне практичне заняття з використанням методу професійно-психологічного відбору професіограма в групі 1-М-7/9.

Викладач Ірина Чеченюк розповіла про зміст, перспективи і специфіку обраної спеціальності, тип та клас професії, вимоги до особистих якостей, знань та вмінь маркетологів, умови праці та перелік обов’язків, можливості кар’єрного зростання.

Разом із практичним психологом Тетяною Вербою здобувачі освіти визначали свій тип темпераменту та його особливості, досліджували якості свого характеру, за спеціальною методикою аналізували наявність вмінь та задатків відповідно до типу та класу обраної професії, рівень розвитку аналітичного мислення.

Професія маркетолога належить до типу «Людина – Знак», пов'язана з роботою зі знаковою інформацією: текстами, цифрами, таблицями, розрахунками. У ній потрібні логічні здібності, вміння зосереджуватися, інтерес до роботи з інформацією, розвинена увага та посидючість, вміння оперувати числами. Також ця професія відноситься до типу «Людина - Людина», оскільки пов'язана із спілкуванням та взаємодією з людьми. У ній потрібні вміння встановлювати і підтримувати ділові контакти, розуміти людей і розумітися на людських взаєминах, проявляти активність, товариськість і контактність. Здобувачі освіти визначали, який тип професії підходить їм - «Людина – Знак» чи «Людина - Людина», щоб оптимально застосовувати в подальшій професійній діяльності свої здібності та отримувати задоволення від улюбленої роботи.

Також здобувачі освіти отримали рекомендації щодо розвитку таких якостей, як організованість, вміння керувати власним часом (тайм-менеджмент), креативність та творчість, лідерські здібності, комунікативність.

Викладач Ірина Чеченюк