Одним із найперспективніших шляхів удосконалення підготовки майбутніх спеціалістів сфери торгівлі, озброєння їх потрібними знаннями і практичними навичками є впровадження інноваційних форм і методів навчання.
24 листопада викладачі Боднар О.П. (освітня дисципліна «Логістика») та Чубата І.О. (освітня дисципліна «Товарознавство квітів») провели відкрите бінарне практичне заняття в групах 3-ПТБ-1/9, 3-ПТБ-4/11 «Транспортування квітів. Холодна логістика».
Мета заняття – творчо співпрацюючи, інтегрувати знання з різних дисциплін, підготувати кваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, які володіють сучасним підприємницьким мисленням, глибокими теоретичними знаннями й прикладними навичками, здатних вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.
Злагоджена робота викладачів-предметників створювала доброзичливу атмосферу і заохочувала здобувачів освіти до плідної співпраці.
У процесі підготовки і проведення бінарного заняття викладачі вміло і ефективно використовували інформаційно-комунікаційні й інтерактивні методи навчання (імітаційні вправи, міждисциплінарні ситуації, розігрування ролей).
Під час заняття були використані навчально-інформаційні фільми «Квіткові аукціони в Нідерландах», «Розпакування квітів на складі», «Постачання квітів в магазин», де в наочній формі студенти мали можливість поглибити знання щодо організації роботи в закупівлі, пакуванні, транспортуванні живої рослинної продукції.
Узгодженість дій двох викладачів, правильний вибір методів і форм навчання сприяли тому, що в другій половині заняття здобувачі освіти активно вчилися надавати органолептичну оцінку якості квітів, складали логістичні схеми по закупівлі та транспортуванні квітів, формували замовлення на перевезення квітів, визначали їх ціну.
Але найцінніше, чого було досягнуто на занятті, це – максимальний прояв творчих здібностей студентів, їхньої креативності та індивідуальності.
Таким чином було доведено, що інтегрований підхід у навчанні сприяє розширенню соціально-пізнавального досвіду студентів у руслі поставлених викладачами конкретних навчальних завдань; об’єднує діяльність викладачів різних дисциплін, значною мірою активізуючи навчальний процес