Ще Григорій Сковорода писав про «споріднену працю» як про ключовий аспект людського щастя. На думку філософа, кожен із нас повинен вибрати ту діяльність, яка дається легко і приносить справжню радість. Щоб не розчаруватися у вибраній професії вже на робочому місці, треба ретельно поставитися до обраної спеціальності. Не варто недооцінювати психологічний аспект вибору професійної діяльності, природжені особливості значною мірою впливають на успішність і кар’єру.
Цього тижня першокурсники взяли участь у бінарному занятті з використанням такого методу професійно-психологічного відбору, як професіограма. Студенти досліджували якості характеру, які найважливіші у виборі обраної професії кухаря, бармена, офіціанта, адміністратора торгового залу.
Викладач Юлія Дмитришин розповіла про зміст і перспективи обраної професії, можливість професійно-кваліфікованого зростання.
У ході заняття для визначення схильності особистості до обраного типу професії психолог Тетяна Верба використала методики «Формула темпераменту» та «Диференційно-діагностичний опитувальник інтересів». За результатами тестування першокурсники поділились на 4 групи.
Властивості темпераменту у здобувачів освіти, які показали на активність, енергійність, лабільність психічних процесів і їх схильність до комунікативної взаємодії з людьми визначили їхню найкращу профпридатність до таких професій як адміністратор та офіціант.
Студентам, у яких більше виражені інтровертованість, стійкість психічних процесів, більше підходять посади кухаря, бармена.
Проте, здобувачі освіти усвідомили, що робота над собою здатна виправити ті риси, які заважають професійному становленню, і розвинути ті, які покликані привести людину до успіху.