31 травня 2022 року в групах 2-М-1/9, 2-М-4/11 відбувся виховний захід на тему «Європа без кордонів» у форматі онлайн на платформі Google Meet.
Масове знищення культурних пам’яток – ознака геноциду всього українського. Збереження й примноження національної спадщини – надзвичайно важлива місія, яка визначає нашу ідентичність. Війна виявила в кожному з нас чесноти, що стали потужним стрижнем небаченої єдності всього українського народу.
Мистецтво – це також зброя. Від початку повномасштабної війни проти України діячі мистецтва та культури несуть у світ цінності українського народу та його багаті культурні традиції.
14 травня відбувся пісенний конкурс «Євробачення-2022» - 66-й пісенний конкурс, який відбувся в місті Турині в Італії.
Переможницею стала Україна з піснею «Stefania» гурту «Kalush Orchestra». Це третя перемога України на Євробаченні (після перемог у 2004 та 2016 роках) і перша – повністю українськомовної пісні. Підсумок голосування телеглядачів за українську пісню – 439 балів – є рекордним в історії конкурсу. Перемога України на Євробаченні стала символом значимості української культури в Європі, солідарності та підтримки європейських країн у її боротьбі з агресором. З допомогою відеокліпу гурт «Kalush Orchestra» намагається донести всю величину трагедії війни, велику кількість постраждалих та загиблих серед дітей і мирного населення загалом.
28 травня завершився 75-й Каннський кінофестиваль. України в основній програмі не було, але українське кіно було представлене в інших секціях. Шестихвилинні овації лунали на прем’єрі другої дебютної стрічки Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір». Стрічку представили на Каннському кінофестивалі у секції «Двотижневик режисерів». Показ пройшов з аншлагом, завершили його тривалі овації, захоплені відгуки та сльози на очах.
Проект документального фільму Лізи Сміт «Слухаючи світ» отримав нагороду DAE Award, а команда фільму закликала світову кіноспільноту допомогти звільнити парамедикиню Юлію Паєвську, відому як Тайра.
Українська режисерка Тоня Ноябрьова отримала грант від Каннського кінофестивалю у категорії Work-in-progress.
На Каннському кінофестивалі не оминули увагою проблему війни в Україні. Учасники закликали врятувати парамедикиню Тайру, яка з березня знаходиться у полоні. Не байдужими до України були іноземні зірки. Шерон Стоун, Тільда Свінтон, Міла Йовович, румунські актриси Мара Бугарін та Мара Вікол з’явилися у синьо-жовтому вбранні на кінофестивалі. З синьо-жовтими аксесуарами вийшли польський актор Матеуш Косьцюкевич та зірка серіалу «Гри в кальмара» Лі Чон Че.
Українська режисерка Ірина Цілик цьогоріч працює у журі нагороди «Золоте око». Це вперше, коли до складу міжнародного журі цієї нагороди увійшла українка.
А на благодійному вечорі на підтримку України виступали український гурт KAZKA та швейцарський Kadebostany. Вдалося зібрати 50 000 євро.
В Україні є культурний продукт, який вона може представити в Європі на всіх рівнях – в поп-культурі, в кіно, в літературі та в академічній музиці. Тримаймо культурний фронт, несімо у світ українську культуру і перемога обов’язково буде за нами!