КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРОБЛЕМА БУЛІНГУ ОЧИМА ПІДЛІТКА»
У кожної людини є право - любити
іншого, або не любити, поважати,
або не поважати ... Але ні у кого
немає права бити людину по
обличчю – нехай навіть просто
словесно.
Булінг - це явище, яке оточує нас всюди і найстрашніше - те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Скільки разів життя підлітків було знівечене через те, що «звичайні діти» вирішили запостити в свій профіль соціальної мережі смішний контент про однокласника чи одногрупника, «розібратись» після занять....
Немає сумнівів, що ситуації булінґу потребують активного обговорення. З поміж багатьох заходів, які проводяться у навчальному закладі з метою профілактики даного явища, 19 листопада відбулась конференція «Булінг очима підлітка», ініційована викладачем правничих дисциплін Житко О.В. та заступником директора з навчально-виховної роботи Грицишин С.Й.
Особливо активними були студенти-першокурсники. Вони ділились своїми думками про те, як виглядає фізичний булінг; що таке емоційний булінг. Цікавими були доповіді про причини виникнення даного явища. Заслуговувала на увагу доповідь про шляхи подолання булінгу серед підлітків.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Грицишин С.Й. у своєму виступі відзначила, що проблеми у спілкуванні з однолітками призводять до виникнення у молодих людей почуття власного відчуження, ізольованості, байдужості, що може в майбутньому спричиняти руйнування стосунків з оточуючими. Також вона наголосила, що знущання не можна терпіти або робити вигляд, що тебе не стосується, адже більшість з тих, хто страждає від сторонньої агресії, потребують психотерапії.
Цікавим та пізнавальним був виступ викладача правничих дисциплін Житко О.В. в частині того, куди і як треба звертатись, якщо ти став свідком булінгу або ж його жертвою.
Однозначно, від булінгу страждають і агресори, і жертви.
Тому необхідно працювати над створенням у кожному колективі здорової та дружньої атмосфери.