КРУГЛИЙ СТІЛ «ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ - ЦЕ ТЕЖ ХВОРОБА»

Date: 4 лютого 2019 о 22:00
398 views

Інтернет, як і все в житті, має дві сторони — чорну і білу. Крім переваг, Інтернет приніс певні незручності. Для декого він став ще одним видом наркотику, що за силою своєї дії і прихильності не поступається алкоголю чи нікотину. Зараз медики обговорюють питання, чи не розширити розділ Міжнародної класифікації хвороб, що стосується хвороб залежності. Поки в нього входять наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління. В останні роки сюди додалися лікарська залежність і обжерливість. Тепер мова йде і про віртуальну наркоманію.

Ця проблема стала предметом обговорення учасників круглого столу, який організувала викладач інформатики Дрюченко О.С. Студенти-маркетологи групи 2-М-10/9 детально характеризували основні типи інтернет-залежності: кіберсексуальна залежність; пристрасть до віртуальних знайомств; пристрасть до онлайнових азартних ігор; нескінченний серфінг по сайтах і пошук інформації; пристрасть до комп’ютерних ігор.

Сперечались з приводу того чи інтернет-залежність має більше переваг чи недоліків, адже мережа пропонує унікальне середовище, якому немає аналога в реальному світі. Простий доступ до величезних сховищ інформації, спрощена процедура пошуку — все це є підмогою для студентів, вчених, поліцейських, та й звичайних громадян, а з іншого боку пошук нового дійсно нескінченний і загрожує інформаційним перевантаженням — ситуацією, коли людина не може спокійно сприймати навіть необхідну інформацію.

Студенти також проходили тест на виявлення інтернет-залежності.

Ольга Сергіївна зробила акцент на тому, як можна боротися з цією залежністю  та як лікувати дану хворобу.

Сумним підсумком, - як зазначили учасники круглого столу, - є абсолютна неможливість проводити час поза онлайном; але як і будь-яку хворобу, інтернет-залежність простіше не допустити, ніж потім лікувати.