«ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ» У КОЛЕДЖІ

Date: 24 грудня 2018 о 00:00
209 views

...У новорічну ніч чудову, розповімо, якщо цікавить вас, які пригоди трапились у нас….. Але найцікавіші пригоди розпочинаються напередодні свята біля Диканьки, де раптово зникає місяць з неба, а неперевершений чорт зводить всіх з розуму своїми чарами...

Саме такі пригоди були подаровані аматорським театральним колективом «Барвограй» у новорічній виставі «Вечори на хуторі біля Диканьки» автором та постановником якої є викладач історії України, кандидат історичних наук Ольга Михайлівна Мазурок.

Шлях до серця дівчини лежить через… черевички. Коваль Вакула (Парфанович Богдан), який напередодні Різдва втратив від кохання здоровий глузд, вирішує у будь-який спосіб здобути черевички, які носить цариця, й розтопити крижане серце своєї красуні Оксани (Івасько Ірина).

Передріздвяна ніч приховує в собі дива, й манить незвичайними пригодами, які збуваються. Тут і колоритна Солоха (Свистун Ярина) зі своїми любовними походеньками з Чортом (Стефанишин Валентина), Дяком (Гуцало Іван), Головою (Маглевич Михайло) та Чубом (Шарун Юрій). Містичний характерник Пацюк, який має блат із самісіньким пеклом, кум (Кругляк Роман), козаки з Січі (Гетьман Сергій, Кривий Ігор) та інші персонажі (Христина Ворожбит, Стеник Діана, Базар Уляна та Аліна, Рудик Ірина, Макарчук Єлизавета).

Аматорська акторська гра захопила глядачів з перших секунд та занурила в знайомий з дитинства сюжет казки. Але скільки б разів не була прочитана улюблена книжка, театралізоване дійство огорнуло усіх присутніх своєю таємничістю та драматичністю, змусивши відчути себе безпосередніми учасниками вистави.

Здавалось, що сам Гоголь ніби збирав голоси своїх героїв і говорив з ними мовою, що схожа на пісню.

Саме у піснях і танцях актори змогли показати весь колорит побуту, життя та традицій щирих і простих людей, які здатні не тільки працювати, але й відпочивати, веселитися, переживати та співчувати.

Найбільшою нагородою для юних акторів-аматорів були щирі посмішки, позитивні емоції, бурхливі оплески та вигуки «браво».

Яскравий гумор, чудова емоційна гра подарували всім відчуття свята та казковий настрій.

Не обійшлось дійство і без привітань з прийдешніми Новим Роком, Різдвом Христовим та побажань очікування дива і новорічної казки, веселих забав, активних ігор та омріяних подарунків.

Завершилась передноворічна казка феєрично – піснею «Україна колядує» у виконанні викладача математики Ольги Сергіївни Дрюченко та усіх глядачів.