ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА
Правове виховання – виховна діяльність навчального закладу, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки молоді.
Необхідність організації правового виховання студентської молоді особливо актуальне, бо зумовлене розбудовою Української держави, існування якої немислиме без відповідного рівня правової культури її громадян, інтенсивною трансформацією правової системи, необхідністю подолання правового нігілізму та правової неграмотності.
З метою правового виховання студентів коледжу: формування в них правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів, проведено Всеукраїнський тиждень права.
Упродовж тижня проведено: Всеукраїнський урок права «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, правовий всеобуч «Наш закон – наша сила», години відвертих спілкувань «Закон для всіх», правовий брейн-ринг «Турнір Феміди», конкурс творів-есе «Ти – людина, отже маєш права», диспут «Чи є правова обізнаність запорукою життєвого успіху?», зустріч з працівниками правоохоронних органів «Сучасна демократія: що це таке?» для студентів старших курсів, тематичні виховні години «Порушення прав дитини: експлуатація та торгівля», відкрите засідання правового гуртка «Сторінками історії розвитку законів».
Студенти мали можливість ознайомитися з оновленою інформаційною виставкою літератури у бібліотеці коледжу та презентацією видань про права людини «Знаємо, виконуємо, діємо». Активісти інформаційного сектора студентської ради розповсюджували упродовж тижня «Абетку права».
Подібні заходи сприяють залученню студентської молоді до правової культури, збагачують її духовне життя. Водночас знання своїх прав і обов’язків розширює можливості їх реалізації, зокрема й у власних інтересах. Правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює почуття непримиренності до негативних явищ.