НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЄКТ З ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ, ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Навчальні проєкти з фізики є ефективним засобом засвоєння, поглиблення та закріплення знань та умінь, який потребує творчого підходу до його виконання. Це діяльність, яка дозволяє виробляти і розвивати специфічні уміння й навички проєктування: уміння обрати проблему, визначити ціль, планувати діяльність, здійснювати пошук інформації, практично застосовувати набуті знання, презентувати себе та отриманий результат, здійснювати самоаналіз.
При вивченні розділу фізики «Термодинаміка» програмою передбачений навчальний проєкт з дослідження проблем використання теплових двигунів та екологічних ризиків, які з цим пов’язані. Здобувачі освіти перших курсів мали змогу обрати тематику дослідження згідно інструкційної картки та презентувати його в групі під керівництвом викладача Світлани Кедись.
Студенти дослідили історію розвитку теплових двигунів та переваги сучасних машин, обговорили галузі їх використання. Особливо змістовними і цікавими були інформаційні проєкти, які пов’язані з екологічними проблемами та потенційними загрозами для навколишнього середовища та життєдіяльності людини, що виникають в результаті використання теплових машин.
Справжню дискусію викликали дослідження теми «Електромобілі: за і проти» та «Майбутнє теплових двигунів». Здобувачі освіти відмітили, що найближчим часом електромобілі стануть пріоритетними, а випуском водневих двигунів зацікавляться провідні автомобілебудівні компанії.
Дослідницькі доповіді створення моделей «вічних двигунів» викликали неабиякий інтерес у студентів, а ідеї винахідників, серед яких Леонардо да Вінчі та Миколай Тесла, вразили уяву та викликали обговорення розвінчання міфу «вічного двигуна».
Насамкінець викладачка підвела підсумки роботи студентів над проєктами, відмітила їх креативність, ініціативність та творчий підхід до їх виконання. Зазначила високий рівень володіння математичною та фізичною термінологією, усвідомлення значення законів фізики до науково-технічного розвитку суспільства.
Викладач фізики Світлана Кедись