ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ «ЯК БУТИ ДОБРОЧЕСНИМ? ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ?»
12 лютого у групах 3-ХТ-ВХК-5/9 та 3-ХТ-ВХК-8/11 відбувся виховний захід – відкритий діалог «Як бути доброчесним? Чому важливо дотримуватись правил академічної доброчесності?», під час якого здобувачі освіти намагались дати відповіді на багато актуальних запитань.
Захід розпочався з представлення презентації здобувачами освіти про доброчесність та академічну доброчесність. Тетяна Кобернік акцентувала увагу на понятті доброчесності, яке у латинській мові означає розсудливість, цілісність і завершеність. А у переносному значенні – «чистоту, правильність та невинність». Англійське «integrity» позначає стан цілісності, об’єднання, а також якість чесної людини, яка має сильні моральні принципи.
Яна Богач сказала, що доброчесність, як на неї, – це чинити правильно навіть тоді, коли ніхто не бачить. Є чимало визначень поняття, однак саме це можна вважати найбільш універсальним. Оскільки явище доброчесності охоплює різні сфери життя (суспільного та особистого), то й трактування зазвичай націлені на практичність і загальність. Переважно джерела орієнтуються на філософські питання етики й моралі.
Інші здобувачі освіти трактували доброчесність як здатність бути чесним і мати стійкі моральні принципи ; це дотримання набору моральних або етичних принципів; доброчесність створює бар’єр для корупції; це також здатність зберігати особисту гідність і не порушувати гідності інших. Резюмували, що доброчесність – це сукупність цінностей, які формують людину як особистість.
Академічну ж доброчесність здобувачі освіти визначали як чесність, повагу, довіру, справедливість, відповідальність для учасників освітнього процесу.
Акцентували на запитанні, як бути доброчесним? Після тривалого обговорення зійшлися на думці, що це виконувати самостійно завдання поточного та підсумкового контролю, не вдаватись до списування, фабрикації, фальсифікації, обману, академічного плагіату, оформляти правильно посилання на джерела, надавати достовірну інформацію про результати власної діяльності, написання курсових робіт, знати, що за кожне порушення академічної доброчесності здобувач освіти може бути притягнутий до відповідальності.
Класний керівник Галина Гаврилюк зазначила, що за останні роки поняття доброчесності для українців почало ставати все більш звичним.
Підсумувала чому важливо дотримуватись академічної доброчесності. Наголосила, що все починається з малого. Якщо під час навчання не буде поваги до чужих думок та ідей, то і в подальшому не буде доброчесності.
У сучасному світі, де цінності часто розмиті, завжди будуть затребувані люди, які дотримуються високих моральних стандартів. Академічна доброчесність має значення для майбутньої кар’єри. Роботодавці все більше цінують етичні якості кандидатів на роботу. Доброчесні здобувачі освіти стають надійними працівниками, приймають обгрунтовані рішення, впроваджують інновації без компромісів. Доброчесність закладає основу для професійного розвитку.
Класний керівник Галина Гаврилюк